Bugün: 20.10.2018

KARDEMİR Yönetiminde Öz’lü Dönem

KARDEMİR Yönetiminde Öz’lü Dönem

1 Kasım tarihinde Olağanüstü Genel Kurulunu yapan KARDEMİR’ A.Ş.’de Yönetim kadrosu da belirlendi. Yapılan toplantıda Yönetim Kurulu Başkanlığına Bağımsız üyelerden Ömer Faruk Öz getirildi 17.11.2017 15:51

 

 

 

KARDEMİR A.Ş. Yönetim kadrosu şekillendi. 1 Kasım tarihinde yapılan Olağanüstü seçimli Genel Kurulun ardından dün bir araya gelen Yönetim Kurulu üyeleri yaptıkları toplantıda Şirketin Yönetim Kurulu Başkanlığına  Bağımsız Üyelerden Ömer Faruk Öz’ü  seçtiler. Yönetim Kurulu Başkan Vekili ise Atilla Tamer Alptekin oldu.

Yapılan Olağanüstü Genel Kuruldan sonra KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanlığına Yolbulan Ailesinden veya  Güleç Ailesinden birisinin gelmesine kesin gözüyle bakılırken,  Bağımsız üyelerden Ömer Faruk Öz’ün Yönetim Kurulu Başkanlığına getirilmesi sürpriz olarak yorumlandı.

KARDEMİR’in yeni Yönetim Kurulu Başkanı olan Ömer Faruk Öz, yaptığı açıklamada; “Şirketimizin 01 Kasım 2017 tarihinde yapılan Olağanüstü Genel Kurul Toplantısında Yönetim Kurulu’na Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçildim. Öncelikle gösterdikleri güven nedeniyle tüm hissedarlarımıza teşekkür ediyorum.

Genel Kurul sonrasında bugün gerçekleştirilen ilk Yönetim Kurulu Toplantımızda Yönetim Kurulu Üyelerimiz tarafından Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilmiş bulunuyorum. Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilmemi sağlayan Yönetim Kurulu Üyelerimize de ayrıca teşekkür ediyorum.

Yönetim Kurulumuzun bundan sonraki hedefi; üretimde, satışta, yeni stratejik katma değerli ürün geliştirmede ve yeni pazarlar bulma gayretlerimizle Karabük’ümüzün ve ülkemizin bu çok önemli sanayi kuruluşu KARDEMİR’imizi daha da değerli hale getirmek olacaktır.

Karabük, ülkemiz ve tüm paydaşlarımız için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Bilindiği gibi KARDEMİR’in Seçimli Genel Kurulunda, Mustafa Yolbulan, Talat Yılmaz, Burak Yolbulan, Atilla Tamer Alptekin, Kamil Güleç, H. Çağrı Güleç, Murat Yolbulan ve bağımsız üyeler Şamil Ayrım, Ömer Faruk Öz, Mehmet Erdoğan, Bülent Gedikli’den oluşan 11 kişilik yönetim kurulu belirlenmişti.

 

Diğer EKONOMİ haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.