Bugün: 22.02.2019

KARDEMİR İŞÇİ ALIMI İÇİN MÜLAKATLARA BAŞLADI

KARDEMİR İŞÇİ ALIMI İÇİN MÜLAKATLARA BAŞLADI

Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) A.Ş. yeni kurulacak olan ünitelerde istihdam edeceği personel için, İŞKUR aracılı ile alımlara başladı. İŞKUR’a kayıt yaptıran ve şartları uyan personellerden mülakat yoluyla alım gerçekleştiriliyor. 21.06.2018 20:57


Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Öz, yeni yatırımlar ile birlikte ihtiyaç duyulan personel istihdamı için Karabük İŞKUR İl Müdürlüğü ile görüşmelere başladığını daha önce kamuoyuna duyurduklarını ifade ederek ‘’İŞKUR ile koordinasyon halinde mülakatlara başlamış bulunmaktayız. Mülakat süreci önümüzdeki birkaç hafta boyunca da geniş katılımlı bir heyet tarafından, şeffaf ve objektif bir şekilde yapılmaya devam edilecek. Ancak, mülakata alınacak aday listelerini incelediğimizde aday sayısının beklediğimizden düşük kaldığını gördük. Bizim amacımız doğru çalışanın, doğru pozisyonda istihdamını sağlamak. Bu amacı gerçekleştirmek için şehrimizin gençlerinden mümkün olduğunca fazla sayıda adayın değerlendirmeye alınması gerekiyor. 35 yaşını aşmamış, teknik eğitim veren meslek lisesi veya meslek yüksekokullarından mezun olan,  askerliğini yapmış veya muaf durumda olan ve ayrıca 31 Mayıs 2018 tarihinden sonra işsiz durumda olan şehrimiz gençlerinin başvurularını beklediğimizi bir kez daha sizler aracılığı ile Karabük halkına duyurmak istiyoruz.

İŞKUR ile yaptığımız çalışma dışında şirketimize doğrudan başvuru yapan adaylardan birçoğunun İŞKUR kaydının olmadığını ve bazılarının da İŞKUR kayıtlarını güncellememiş olduklarını gördük. Kardemir’in büyüyüp gelişmesine katkıda bulunma, iş, ekmek sahibi olma heyecanı duyan bu arkadaşlarımızın öncelikle İŞKUR’a kayıtlarını yaptırmaları veya güncellemeleri ve ayrıca şirketimize www.kardemir.com web adresi üzerinden başvuruda bulunmaları kendilerinin de değerlendirmeye alınmaları açısından önem taşıyor. Böylelikle, adaylarımız kendilerini daha iyi ifade etme imkanı bulurken, şirketimiz de daha kapsamlı mülakat yapabilme imkanına kavuşacaktır.

Şirketimizin gücüne güç katacaklarına inandığım genç arkadaşlarıma şimdiden başarılar diliyor, ailelerine selam ve sevgilerimi sunuyorum. ‘’ dedi.

 

 

Diğer KARABÜK GÜNDEMİ haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.