Bugün: 20.10.2018

1144 Konut Karabükümüze Hayırlı Olsun.

1144 Konut Karabükümüze Hayırlı Olsun.

AK Parti Karabük Milletvekili Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkenvekili Prof. Dr. Burhanettin UYSAL, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından Belen Mahallesi’nde yapılacak olan 1.144 adet toplu konutun ihalesinin 20 Aralık 2017 günü itibariyle yapıldığını, gerçekleşen yapım ihalesinin hangi firmanın aldığının kısa bir süre içerisinde açıklanacağını söyledi. 05.01.2018 19:49

 

 

Karabükümüzün Belen Mahallesi 1.144 konut, ticaret merkezi, sosyal tesis,  cami ile altyapı ve çevre düzenlemesi işinin Karabükümüze hayırlı olmasını dileyen Milletvekili UYSAL,“ İhale ile ilgili verdiği bilgilerde şunları ifade etti: “Uzun bir süredir Karabük’ün gündeminde olan Toplu Konutlar ihale edildi. Şuan dosyalar inceleniyor. Sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 10 gün içerisinde yer teslimi yapılarak işe başlanacak ve teslim tarihten itibaren 750 gün içerisinde de evler vatandaşlarımıza teslim edilecek. 

 

Yükseklikleri zemin+4 olan konutların 833’ü 2+1, 311’i ise 3+1planında inşa edilecek. Eski Türk evlerinin mimari dokusu dikkate alınarak tasarlanan projede; zemin kat seviyesinde yöresel taş kaplamalar, ahşap görünümlü fibercement kaplamalar, bina köşelerinde taş görünümlü fugalı kaplamalar, cumba görünümü veren çıkmalar, payandalar, söveler, dekoratif pencereler ve geniş balkonlar kullanılacak.

 

Bu hizmetin gelmesinde başta Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere, Başbakanımız Sayın Binali YILDIRIM’a, TBMM Eski Başkanı Karabük Milletvekilimiz Sayın Mehmet Ali ŞAHİN’e, TOKİ Başkanı Sayın M. Ergün TURAN’a, Karabük Belediye Başkanı Sayın Rafet VERGİLİ’ye, Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Karabük Şube Başkanı Sayın Celal BULUT’a ve Yönetim Kuruluna teşekkür ediyor, konutların hemşehrilerimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

Diğer KARABÜK GÜNDEMİ haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.