Bugün: 21.11.2018

AK Parti il yönetimi basınla bir araya geldi

AK Parti il yönetimi basınla bir araya geldi

AK Parti Karabük İl Başkanı Av. İsmail Altınöz, İl kongrelerinin 23 Aralık Cumartesi günü saat 16.30’da Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımı ile gerçekleştireceklerini söyledi. 28.11.2017 00:01

 

Geçtiğimiz ay AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Karabük İl Başkanı olarak atanan Av. İsmail Altınöz oluşturduğu yeni yönetimiyle birlikte basın mensupları ile bir araya geldi.Atamaları gerçekleştirildikten sonra hızlı bir şekilde yönetimi oluşturduktan sonra merkez ile Ovacık ve Eskipazar ilçe kongrelerini tamamladıklarını kaydederek, “ Şimdi önümüzde İl kongremiz var. Bu süreç içerisinde Başbakanımızı İl Kongremizde Karabük’te ağırlayacağız. 23 Aralık Cumartesi günü saat 16.30’da Soğuksu Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşecek olan kongre öncesi Başbakanımızdan müjdeli haberler alacağız. Önümüzdeki süreçte de yapımı tamamlanmış ama açılışı yapılmayan ve temel atılması gereken birçok yerler var. Bunlarla ilgili de çalışmalarımız yapacağız. İl Kongresinden sonra Karabük’e faydalı olacağını düşündüğümüz hangi bakanımız varsa görüşmeler yapıp onları da getireceğiz. Karabük’ün istifadesine olan konularda siyaset yapmayacağız. Karabük Belediyesi ile ilgili de eğer halkımızın istifadesinde olan bir şey varsa o yatırımlarda da elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bu şekilde halkın hizmetine olacak hususlarda yakın çalışmaya devam edeceğiz. Halkın yararına olacak konularda siyasi çekişmelere girmeyeceğiz. Biz halka hizmet eden bir partiyiz. Ve de hizmet ettiği için halktan destek alan bir partiyiz." dedi.“Biz Karabük’ü çok iyi tanıyoruz, kılcal damarlarına kadar her gün halk ile iç içeyiz” diyen Başkan Altınöz, “ İl Başkanı olarak atanmamdan itibaren hafta da iki mahalleyi ziyaret ediyoruz. 2019 hem Karabük için hem de ülkemiz için çok önemli. Biz bu sınavından İl Teşkilatı olarak başarıyla çıkacağımıza inanıyoruz. İl Kongresinden mevcut yönetimimizi yeni oluşturduk. Aynı kadroyla inşallah İl Kongresine gireceğiz. Başbakanımıza Karabük ile ilgili dertlerimizin neler olduğu konusunda gerek valiliğimiz gerek il müdürlüklerimiz ile çalışmalarımızı yapıyoruz.” ifadesinde bulundu.

 

Karabük, sanayi ve cumhuriyet kentidir, diyerek konuşmasına devam eden Altınöz;

 

Bundan sonraki süreçlerde Halkla İlişkiler ve STK’lardan sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Harun Karacan beyi hemen İl Yönetim Kurulumuz oluştuktan bir gün sonra ağırladık. Karabük’teki tüm sivil toplum kuruluşları ile genel başkan yardımcımızı bir araya getirdik. STK’lardan gelen 42 talebin ilgili bakanlıklara ulaşmasını sağladık. Bu süreçler devam ederken hiç kongresi yapılmamış 3 tane ilçemiz vardı. Eskipazar, Ovacık ve Merkez İlçemiz. 3 gün içerisinde 3 ilçemizin kongresini yaptık. Bilim Sanayi Bakanımızı merkez ilçe kongresine getirdik. Karabük, sanayi ve cumhuriyet kentidir. Biz buraya en faydalı olacak, kendilerinden beklentimiz olan bilim sanayi bakanının gelmesini sağladık. Ve çok verimli bir toplantı oldu. Gerek yenice orman ürünleri OSB’nin gerekse Eskipazar Metal ve Metal Ürünleri OSB için gerekli desteği kendisinden aldık. İnşallah Karabük’ün geleceği açısından önemli olan bu iki yatırımdan burada hızlı bir şekilde yapılması için takipçisi olacağız.” şeklinde sözlerini sürdürdü.

 

 

“Karabükspor’da vekalet savaşı yapılıyor”Karabükspor’un ligde zor günler yaşadığı ve ekonomik sıkıntıların bulunduğunun hatırlatılması üzerine  Altınöz, “ Teşkilat olarak siyasetin sporun tam içerisine girmesine karşıyım. Karabükspor bizim gözbebeğimiz. Onun yenide ayağa kalkması için her türlü desteği veriyoruz. Harcamalarla ilgili sıkıntı varsa onları yapanların da hesabı vermesi lazım. Baktığımızda Karabükspor’da vekaletler savaşı yapılıyor. Aslan gibi çıksınlar, birilerini öne sürmektense taşın altına ellerini koysunlar. Takımın bu duruma gelmesine sebepler olanlarında bu durumu ortadan kaldırmak için birini aday göstermektense aslanlar gibi kendileri gözüksünler. Bizde onlara destek olalım ve takımı ayağa kaldıralım. Vekalet savaşı yapıp birileri kendileri öne çıkmayım adaylar ortaya atıyorlar. Vekaleten bu iş olmaz asaleten olur.” diye konuştu.

 

 

Diğer KARABÜK GÜNDEMİ haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.