Bugün: 20.10.2018

Dinçel: “Hedefim Ankara”

Dinçel: “Hedefim Ankara”

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Av. Erdoğan Dinçel, 24 Aralık tarihinde yapılacak olan İl kongresinde görevi bırakacağını söyledi. İl Başkanlığından ziyade Parti Genel merkezindeki çalışmalara katkı sunmak gibi bir düşüncesinin olduğunu ifade eden Başkan Dinçel; “İmkan olursa Genel Merkezde Parti Meclisine aday olmayı düşünüyorum” dedi 11.12.2017 16:39

 

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Av. Erdoğan Dinçel; 24 Aralık tarihinde yapılacak olan İl Başkanlığı kongresinde Başkanlığına aday olmadığını söyleyerek, hedefinin  Ankara olduğunu ve Genel merkezde Parti Meclisine aday olmayı düşündüğünü açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığının  kongre sürecini başlattığını hatırlatan Başkan Dinçel;  “Geçtiğimiz günlerde 6 İlçemizin kongresini yaptık. 6 İlçe kongremizde mevcut  İlçe Başkanlarımız yine kongrede seçilerek görevlerine devam ediyorlar.  İl Kongremizi 24 Aralık Pazar günü saat 11.00’de Kent Meydanında  Belediye Kongre ve Nikah Salonunda  yapacağız.  Bu kongremize partililerim,z ve tüm Karabük halkını davet ediyorum.   11 Şubat  2015 tarihinde Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkez Yönetim Kurulu kararıyla İl Başkanlığı görevine getirildim.  O gün oluşturduğumuz İl Yönetimi ile çalışmalara başladık bir seçim süreci başlamıştı, göreve gelir gelmez seçim takvimi başladı. 7 Haziran  Genel Seçimleri ve 1 Kasım Genel Seçimleri yenilenen seçimleri gerçekleştirdik.  Yönetim Kurulumuz yoğun bir tempo içersisinde çalıştı ve yine bu süreç içersinde bir  de referandum  yaşadık.  İl Kongremizi 29 Kasım 2015 tarihinde gerçekletirdik  ve Merkez Yönetim Kurulunun ataması ile göreve gelen İl Yönetimi  kongrede seçilerek ve kadrosunu yenileyerek göreve devam etti. Seçilmiş Yönetim olarak tam 2 yıldır görev başındayız. İki yıl boyunca Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarımla birlikte elimizden geldiğince çalışarak başarıyla partimizi Karabük’te temsil etmeye çalıştık” dedi.

“İL BAŞKANLIĞINA ADAY OLMAYI DÜŞÜNMÜYORUM”

İl Başkanlığına aday olmayı düşünmediğini söyleyen İl Başkanı Dinçe; “Önlerinde  bir İl Kongresi olduğunu ve bu  İl Kongresine henüz daha 15 gün olmasına rağmen bu açıklamayı yapma gereği duyduğunu ifade eden CHP İl Başkanı Av. Erdoğan Dinçel;  “Çünkü İl Kongresinde  İl Başkanlığına aday olmayı düşünmüyorum. Bu nedenle İl Başkanlığına aday olacak arkadaşlarımızın bunu değerlendirerek kongreye hazırlanmasının önünü açmak ve doğru değerlendirme yapabilmelerini sağlamak için bugünden bu açıklamayı yapma gereği duydum.  Bu süreçte bizimle birlikte çalışan tüm partililerimize, Yönetim Kurulu arkadaşlarıma ve özellikle siz Basın mensuplarına teşekkürlerimi sunuyorum bu süreçte sizlerin çok büyük desteğini aldım.  Her zaman toplantılarımızda, halka ulaşmamızda kamuoyunu bilgilendirme konusundaki açıklamalarımızda sizlerin çok önelmiş desteklerini yardımlarınız gördüm, bu nedenle öncelikle siz basın mensuplarına teşekkürlerimi sunuyorum.  Yönetim Kurulu arkadaşlarımla görevi 24 Aralık’ta bırakacağız. Yeni Yönetim Kurulunda seçilecek kimler olacak, içimizden aday olan arkadaşlarımız olacak, olmayacak onu bilemiyorum, onu süreç gösterecek.  Aldığımız bilgilere göre birden fazla İl Başkanı adayı olabileceğini duymaktayız, önümüzdeki hafta bu açıklamaların yapılacağını duyuyoruz. Partimiz demokratik bir  yarışa girecek kongre sürecimizin partimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

“ŞU ANDA PARTİDEKİ ÇALIŞMA ORTAMI BİZLERİN ÇALIŞMASI İÇİN ÇOK UYGUN  DEĞİL”

Neden aday yeniden aday olmadığı şeklindeki soruyu da yanıtlayan Başkan Erdoğan Dinçel; “Çok uzun zamandır görev yapıyorum.  Yönetim Kurullarında çalışmak, görev almak, Başkanlık yapmak bir partiyi yönetmek gibi görevler bir ekip işidir. Uzun zamandan beri bu görevi arkadaşlarımla birlikte yürüttük. Şu anda partideki çalışma ortamının bizlerin çalışması için çok uygun olmadığı düşüncesindeyim. Eğer çalışırken, istediğiniz veya birlikte çalışabileceğiniz, güvenebileceğiniz bir kadro yoksa orada bir sıkıntı doğar bu da partiye zarar verir. Aynı zamanda bende yeterince İl Başkanlığını yaptığımı düşünmekteyim. Bundan sonraki süreçte İl Başkanlığından ziyade Parti Genel merkezindeki çalışmalara katkı sunmak gibi düşüncelerim var. Eğer şayet imkan olursa Genel Merkezde Parti Meclisine aday olmayı düşünüyorum. Genel Merkezde çalışmayı düşünüyorum.  Yerelde yapacağımız çalışmalara bugünden itibaren son vermeyi düşünüyorum, yeterince katkı verdiğimi düşünmekteyim.  Bundan sonra da çalışmalarıma Ankara’da devam etmek gibi bir hedefim var şayet gerçekleşirse. Bu süreçte Karabük’te İl Başkanlığında, Yöneticilikte, Aday olarak, Başkan olarak partimi onurlu bir şekilde, layıkıyla temsil ettiğimi düşünmekteyim ve bu sürece  de artık son vermek gerektiğini düşünüyorum” şeklinde konuştu.

 

Diğer KARABÜK GÜNDEMİ haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.