Bugün: 22.02.2019

Halk Günü Toplantısı Yapıldı

Halk Günü Toplantısı Yapıldı

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer’in başkanlığında gerçekleşen, her hafta Pazartesi günleri saat 14:00 da ‘’Halk Günü Toplantısı ‘’rutini devam ediyor. 30.01.2018 13:30

Toplantıya, Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer’in yanı sıra Belediye Başkan yardımcısı Hüseyin Bilicioğlu, Safranbolu Belediyesi Fen İşleri, Zabıta, Mali Hizmetler, İmar, Temizlik İşleri Müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Vatandaşların istek, şikayet ve önerilerini dile getirebilmeleri amacıyla, düzenli olarak yapılan halk günü toplantısı bu hafta başkanlık makamında  gerçekleşti. Vatandaşların bire bir sorunlarını dinleyen Ürkmezer , kısa sürede çözülmesi gereken sorunlarla ilgili notlar alarak birim müdürlerine talimat verdi.

Toplantıda, vatandaşların vereceği bilgilerin çok önemli olduğunu ifade eden Ürkmezer, yaptığı açıklamada; “Bu tür  toplantılar halk ile devlet arasında doğrudan iletişim kurma aracıdır. Ayrıca bizler işimizi yaparken her şeyi dört dörtlük yapmaya çalışıyoruz , amacımız yaptığımız işin sahadaki sonucu nedir , bunu ölçebilmek için oradan bize dönüşlerin olması lazım. İşte bu toplantılarda bu dönüşü de sağlamış oluyoruz. Yapılmış olan hizmetlerde bir yerde bir eksiklik varsa  eksikliği o şekilde anlamış oluyor ve onu gidermek için hangi düzeltmeleri yapmamız gerektiğine karar veriyoruz .

Toplantının  diğer faydası da hizmet ettiğimiz toplumu daha yakından tanımamızı sağlayarak beklentilerin ne düzeyde olduğunu ve ondan sonra yapacağımız işleri ne şekilde yaparsak  verimli bir hizmete dönüşür veya hangi yöntemi izlersek orada sonuç alabiliriz, bunları karşılıklı istişare etme fırsatını bize veriyor.  Köyüyle, Merkez mahalleriyle, Okuluyla, herhangi bir kamu hizmetiyle ilgili taleplerinizi, isteklerinizi, önerilerinizi hatta biliyorsanız çözümlerinizi burada bizlere aktarabilirisiniz. Böylece daha çok toplantının amacına da hizmet etme fırsatı bulacağız.” şeklinde konuştu.

Vatandaşların taleplerini dinleyerek açıklamalarda bulunan Ürkmezer , toplantıda belirtilen konuların yerince incelenmesi ve gereğinin yapılması hususunda  yetkililere talimat verildi.

Diğer KARABÜK GÜNDEMİ haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.