Bugün: 22.09.2018

Karabüklü Arıcılar Dünya Arıcılık Kongresine Katıldı

Karabüklü Arıcılar Dünya Arıcılık Kongresine Katıldı

Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği tarafından 29 Eylül – 4 Ekim 2017 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezinde düzenlenen 45. APİMONDİA Arıcılık Kongresine Karabük’teki arıcılar da katıldı. 09.10.2017 19:29

 

 

Karabük İli Arı Yetiştiricileri Birliği ve Gıda Tarım ve Hayvancılık  İl Müdürlüğü ile  müşterek düzenlenen organizasyonla Karabük’te arıcılıkla iştigal eden  40  üretici kongreye katılarak, dünyanın dört bir yanından gelen uzman bilim adamlarının bilimsel sunularını dinleyip, farklı yörelerden ve ülkelerden gelen  üreticilerle görüşme yapma imkanı buldular.

Kongrenin açılışını yapan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Ahmet Eşref Fakıbaba; bu  kongrenin tüm dünyayı bir araya getirdiğini, 120’nin üzerinde ülkeden 12 binin üzerinde misafirin bulunduğunu söyledi. Kongreye ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduğunu aktaran Fakıbaba, arıcılığın sadece tarımsal ve kırsal bir ekonomik faaliyet olmadığını, aynı zamanda bitkilerin polinasyonuna katkı sağladıklarını, ekosistemin devamlılığı için son derece önemli olduğunu  ve bal arılarının doğadaki en büyük tozlayıcı böcek grubunu oluşturduğunu hatırlatarak,  “Bakanlık olarak ülkemizde arıcılık faaliyetlerinin yaygınlaştırılmasına ve üreticilerin arıcılık ile ilgili bilinçlendirmelerine büyük önem veriyoruz ve vermeye devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

 

Diğer KARABÜK GÜNDEMİ haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.