Bugün: 22.02.2019

KBÜ’DE MEZUNİYET COŞKUSU

KBÜ’DE MEZUNİYET COŞKUSU

KARABÜK Üniversitesi’nde bu yıl mezun olan 9 bin 45 öğrenci törenle diplomalarını alırken ilk 3 başarı sıralamasını kız öğrenciler oluşturdu. Zonguldak’ta cami imamı 4 çocuk babası Halil İbrahim Üçüncü (50) öğrencilerle birlikte kep fırlatarak üniversiteyi bitirmenin mutluluğunu yaşadı. Törenin ardından öğrenciler, Manuş Baba konseriyle doyasıya eğlendi. 26.06.2018 19:18

 

 

 

Karabük Üniversitesi’nde bulunan stadyumda düzenlenen mezuniyet töreninde 9 bin 45 öğrenci kep fırlattı.

50 YAŞINDAKİ İMAM KEP FIRLATTI

İlahiyat Fakültesi’nden mezun olan Zonguldak’ta Kemerbaca Camisi’nde imam olarak görev yapan 4 çocuk babası Halil İbrahim Üçüncü, “Benim büyük kızım anaokulunda öğretmen, eşim İlahiyat Fakültesi’nde okuyor, diğer çocuklarımda okuyor. Ben evde zayıf halka olmama adına okumaya karar verdim. Benim emekliliğim yaklaştı. Ben şunu öğrendim, okumaktan güzel bir şey yok” dedi. Yüksek lisans ve doktora yapmaya karar verdiğini belirten Üçüncü, “Okumanın yaşı yoktur, Okuyan kişinin ufku açılıyor. Okuyan insan suç işlemez, her şeyin en güzelini yapar, en güzeline karar verir. İnsanlarımızın okumalarını istiyorum.” diye konuştu.

İLK 3 SIRAYI KIZ ÖĞRENCİLER PAYLAŞTI
Sağlık Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencisi Yağmur Tuğçe Güzelkokar birinci, Sağlık Yüksekokulu öğrencileri Ayşe Nur Demirhan ile Döndü Aslan 2 ve 3’üncü olarak mezuniyet belgelerini aldı. Karabük Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Refik Polat, “İlk 3 bayanlardan çıktı. Bu da üniversitemiz adına önemli bir gurur kaynağı. Bayan öğrencilerimizi tebrik ediyorum” dedi.

Üniversitenin birincisi Güzelkokar ise,’’Vatani görevini sonuna kadar azimle ve gururla yapmış şanlı bir Türk askerinin hayatını çocuklarına adamış, gecesini gündüzüne katarak onların okuması için hiç pes etmeden emek veren bir annenin kızıyım ben. Küçükken çoğu sabah babamın görevden sağ salim gelmesi için dua ederek, korkarak ama bir o kadar da gurur duyarak, aynı gururu anneme ve babama da tattırmak için sürekli çalışarak okuyarak geçirdiğim bir çocukluk hikayem var. Yaptığım meslekle bana her daim gururu yaşatan babama emekli uzman çavuş Kemal Güzelkokar’a ve merhametin, sevmenin dünyada iyi olan her şeyin en güzelini öğreten anneme, çok teşekkür ediyorum. Türk milleti olarak şu dönemde en çok ihtiyaç duyduğumuz milli birlik ve beraberliğimizin teminatı olan ulusal değerlerlerimize sahip çıkacağımıza, Çanakkale’yi, kurtuluş savaşını kazanan ruhu koruyup bu bilinci gelecek kuşaklara aktaracağımıza yürekten inanıyorum. Ve inanıyorum ki Türk ulusu dili, kültürü, tarihi ve saygın kimliğiyle aydınlık yarınlara ele ele güçlü bir biçimde girecektir. Ve bizim başarılarımız ülkemizin başarıları olacaktır’’ diye konuştu.

SÜRPRİZ EVLİLİK TEKLİFİ
Mezun olan öğrencilerden Ekrem Yılmaz, törende sahneye çıkarak kız arkadaşı Damla Coşgun’a diz çöküp evlenme teklif etti. Damla Coşgun, teklife ‘Evet’ derken Yılmaz’ın verdiği çiçeği alıp yüzüğü parmağına taktı. Stadı dolduranlar gençleri alkışladı.

 

Diğer KARABÜK GÜNDEMİ haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.