Bugün: 20.10.2018

Sarıkamış Şehitleri Anıldı

Sarıkamış Şehitleri Anıldı

Birinci Dünya Savaşı’nda Enver Paşa komutasındaki Osmanlı ordusunun 103 yıl önce Rus işgali altındaki toprakları kurtarmak amacıyla başlattığı Sarıkamış Harekâtı sırasında donarak şehit düşen 90 bin Mehmetçiği anmak için 7′den 70′e her yaştan binlerce kişi şehitler için yürüdü. 09.01.2018 13:08

 

Çamlık Mesire alanından başlayarak Şirinevler Mahallesinden Dr. Necmettin Şeyhoğlu Stadyumunda son bulan “Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşüne” Vali Yardımcıları Osman Yenidoğan ve Barboros Baran, Garnizon Komutanı Per. Albay Tekin Nemlioğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Fatih Ağca, İl Jandarma Komutanı J. Albay Cihan Ulukaya, Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Uzun, Safranbolu 125. Jandarma Eğitim Alay Komutanı Albay İsa Çakmak, KÜ. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yaşar, kurum müdürleri, askerler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, izci kulüpleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Karabük Offroad Kulübü (KARDOFF) üyelerinin de arazi araçları ile eşlik ettiği yürüyüş öncesi Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından katılımcılara ay yıldızlı bere ve Türk bayrağı dağıtıldı. Çamlık Mesire Ormanından başlayan "Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü” Dr. Necmettin Şeyhoğlu Stadyumunda İl Müftüsü Halil Bektaş’ın yaptığı dua ile son buldu. Yürüyüş sonunda katılımcılara çorba ikram edildi.

 

Diğer KARABÜK GÜNDEMİ haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.