Bugün: 16.01.2019

Vali Gürel, Kurum ziyaretlerine devam ediyor.

Vali Gürel, Kurum ziyaretlerine devam ediyor.

Vali Fuat Gürel, kurum ziyaretleri kapsamında Valilik Hizmet Binasında bulunan İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) Kriz Merkezi, İl Göç İdaresi Müdürlüğü ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğünü ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı. 09.01.2019 10:39
 
AFAD Kriz Merkezi ziyaretinde İl Afet ve Acil Durum Müdürü Dr. Gazanfer Erbay, Şube Müdürleri ve Kriz Merkezi personeli tarafından karşılanan Vali Gürel daha sonra AFAD Müdürü Erbay'dan Kriz Merkezinin çalışmaları hakkında bilgiler aldı.
 
Vali Fuat Gürel, İl Göç İdaresi Müdürlüğüne gerçekleştirdiği ziyaretinde İl Müdür Vekili Mehmet Akif Değirmenci ile birlikte çalışma ofislerini ziyaret ederek personellere çalışmalarında başarılar diledi. İl Müdür Vekili Değirmenci, İl Göç İdaresinin tanımını yaparak başladığı sunumda; Misyon ve vizyonları, görevleri, kadro ve personel durumu, teşkilat yapısı, grup başkanlıkları, araç ve gereç durumu, haberleşme ve iletişim durumu, 2018 yılında yapılan çalışmalar, ikamet izin çeşitleri, uluslararası koruma, geçici koruma, düzensiz göç işlemleri, ihtiyaç ve sorunlar hakkında Vali Gürel’e bilgiler verdi.
 
Kurum ziyaretleri kapsamında Sosyal  Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğünü de ziyaret eden Vali Gürel Vakıf Personelini çalışma ofislerinde ziyaret ederek çalışmalarında başarılar diledi. Daha sonra Vakıf Müdürü Yasemin Canbaz tarafından yapılan sunumda,  teşkilat yapısı, Vakıf Mütevelli Heyeti, kadro ve personel durumu, bina, lojman, diğer sosyal ve yardımcı hizmetler, araç, makine parkı ve teçhizat durumu, teftiş ve denetleme, Genel Müdürlük tarafından gönderilen aylık periyodik pay miktarı, Vakıf Müdürlüğünün çalışma şekli, faaliyetleri, 2018 yılı faaliyet raporu, genel sağlık sigortası tespitine ilişkin usul ve esaslar, yakacak yardımı, düzenli merkezi ödemeler, 2022 sayılı kanun uygulaması, eşi vefat eden kadınlara yönelik yardım programı, muhtaç asker ailesi yardımı, muhtaç asker çocuğu yardımı, öksüz yetim yardımı, yabancılara yönelik sosyal uyum yardımı, kronik hastalık yardımı ve proje çalışmaları hakkında Vali Fuat Gürel'e bilgiler verdi.
 
Vali Fuat Gürel'e Valilik Hizmet Birimlerine yaptığı ziyarette Vali Yardımcısı İsmail Bayata ve İl Yazı İşleri Müdür Vekili Gülsefa Kelleci eşlik etti.

Diğer KARABÜK GÜNDEMİ haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.