Bugün: 16.01.2019

Geleneksel Ramazan Akşamları Devam Ediyor

Geleneksel Ramazan Akşamları Devam Ediyor

Safranbolu Belediyesi tarafından düzenlene ve geleneksel hale gelen Ramazan Akşamları çeşitli etkinliklerle devam ediyor. 30.05.2018 03:08

Ramazan Akşamlarının 28 Mayıs Pazartesi akşamki konuğu TRT Haber Program Yapımcısı Vehbi Bakır oldu.

Bakır, Medya ve Günümüzde Ramazan konulu söyleşisinde Medyanın çağımızın en büyük silahı olduğunu, medyanın tahrip gücünün çok büyük olduğunu söyledi.

Vehbi Bakır konuşmasına şöyle devam etti; “ Buna bir örnek verecek olursak: İsrail katliamlarına yıllar önce başlamıştı. Bu gün Filistinliler İsraillilerin hunharca bombardımanı altında katlediliyor ve İsrailliler medya aracılığı ile buna kılıf biçiyor.  Değerli Safranbolulular, medyanın kandırma, yönlendirme etkisi var. İşte biz medyayı okuyamadığımız takdirde medya bizi yönlendiriyor. Yıllar önce televizyon programcıları tarafsız haber diye reklamlarını yaparlardı. Tarafsızlık nedir? Herhangi bir taraftan olmamak, olayı dışarıdan izlemektir. Bu gün soruyorum, Filistin’de gerçekleştirilen katliamlar karşısında biz tarafsız olabilir miyiz? Kimse kusura bakmasın be tarafsız olamam. Zulmün olduğu yerde tarafsızlık olamaz. Bu nedenle tarafımız hakkın ve adaletin tarafı olmalıdır.”

Bakır söyleşisine medyanın günümüzde insan üzerinde etkisi, Günümüzde ramazan konuları ile devam etti. Söyleşi24.00’da sona erdi.

Diğer SAFRANBOLU haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.