Bugün: 14.12.2018

Diyabetliler Şenlikte buluştu

Diyabetliler Şenlikte buluştu

Tip 1 Diyabetli Çocuklar ve Aileleri Derneği ile Karabük Eğitim Araştırma Hastanesi işbirliğinde Tip 1 Diyabetli Şenliği düzenlendi. 15.11.2017 12:48

 

 

Hasan Doğan Tesislerinde yapılan etkinlik, çocukların şekerlerini ölçerek insülin yapmaları ile başladı. Diyabetli çocuklara moral vermek adına düzenlenen etkinlikte, parkurda yarışan çocuklar doyasıya eğlendi.

Düzce Üniversitesi Çocuk Endokrini Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İlknur Arslanoğlu şenlikle ilgili yaptığı değerlendirmede; “Karabük’teki diyabet hastası olan çocukların aileleri iletişim ağı kursunlar. Düzce de kontrole nasıl gelindiği hakkında size bilgi verelim. Arkadaşlarımız size destek olsunlar. Dedi Diyabet Eğitim Hemşiresi Fadime Şahin ise “Etkinlikte çocuklar için Survivor parkuru kurduk. Çocuklar burada doyasıya eğlenecekler. Animatör ve palyaço etkinlikleri olacak. Amacımız onların sosyal olmalarını sağlamak, diyabetin hiçbir şeye engel olmadığını, dengeli ve düzenli beslenerek, düzenli spor yaparak aslında en sağlıklı kişiler olacaklarını onlara göstermek” dedi.

 

Diğer SAĞLIK haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.