Bugün: 23.02.2019

İl Sağlık Müdürü Ahmet Sarı

İl Sağlık Müdürü Ahmet Sarı

“ Yenice Devlet Hastanesi İçin 2 Doktor Başvurusunda Bulunduk” 13.02.2018 09:54

 

Karabük İl Sağlık Müdürlüğü yeni hizmet binasına taşındı.Yeni hizmet binasında gazetecilerle bir araya gelen Karabük İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Sarı, yeni  Müdürlük binasında basın bilgilendirme toplantısı düzenledi.  

Bilgilendirme  Toplantısına katılan gazetemiz muhabiri ,  İl Sağlık Müdürü  Ahmet Sarı’ya  Yenice Devlet Hastanesi’ndeki yaşanan doktor sıkıntısı ile ilgili soru sordu. Yenice’ye modern ve donanımlı bir hastane yapıldı. Fakat Yenice Devlet Hastanemiz ’de Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı ile  Çocuk Doktoru sıkıntısı yaşanıyor.Yenice’ye doktor ataması yapılacak mı sorusuna İl Sağlık Müdürü  Ahmet Sarı: “ Yenice Devlet Hastanesi Başhekimimiz Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı ile  Çocuk Doktoru konusunda  talepte bulundu. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı ile  Çocuk Doktoru  için Sağlık Bakanlığı’na  başvuruda bulunduk. Yenice Devlet Hastanesi’nde şuanda bir dahiliye uzmanı , genel cerrah uzmanı ve aile hekimi uzmanı olmak üzere 3 uzman hekim var. Diş hekimlerimiz var pratisyen hekimlerimiz var. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı ile  Çocuk Doktoru  talebini  bakanlığımıza ilettik. Bunlar planlanırken ilçenin nüfusu , orda ki genç nüfus oranı doğrudan vs. bunlara bakarak karar veriliyor Bakanlık tarafından. Biz talebimizi ve üzerimize düşeni yaptık. İnşallah en kısa zamanda bu uzmanlar da atanır. Yenice halkının da Yenice’den kalkıp çocuk doktoru için Karabük’e gelme ihtiyacı kalkar. Yenice Devlet Hastanesi binamızda doğumhanemiz, ameliyathanemiz herşeyimiz mevcut  Yatak sayımız son derece yeterli. Uzman hekimlerimiz bakanlığımız atadığı takdirde bu hizmetleri de orada vereceğiz inşallah” dedi.

Eski Devlet Hastanesi binası ile ilgili yıkılacak mı sorusuna ise  İl Sağlık Müdürü Sarı : “ Eski Devlet Hastanesi binası ile ilgili Bakanlığımıza bildirimde bulunduk. Bu binanın atıl durumda olduğu ve kullanımı ile ilgili herhangi bir planlarımızın olmadığın bildirdik. Aynı zamanda Eskipazar Devlet Hastanesi’nin eski binası içinde bu geçerli. Bakanlığımız biden bunları talep etti. Biz bilgileri verdik. Bakanlığımız bu konuda çalışıyor” dedi.

Diğer SAĞLIK haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.