Bugün: 16.01.2019

BAGSİAD 1. OLAĞANÜSTÜ GENEL KURULUNU YAPTI

BAGSİAD 1. OLAĞANÜSTÜ GENEL KURULUNU YAPTI

Yeni Başkan Özsoy, “Yapacağımız çalışmaların öznesinde ne kadar “Bartın” olacaksa, yükleminde de hiç kuşkusuz yine “Bartın” olacak.26.12.2018 11:32

 Yapılacak her projemizle Bartın ve yöresine değer katmaya, Bartın ekonomisine, kültürüne ve turizmine Bartınlı girişimci ve sanayicilerin kendi damgalarını vurmasına vesile olacak. Bartınlı İş İnsanları yaratılan bu değerlerden kazanırken Bartın’a da kazandıracak.” dedi.

BAGSİAD / BARTIN – Batı Karadeniz Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu (BAKZİFED) üyesi Bartın merkezde faaliyet gösteren Bartın Girişimci ve Sanayici İş İnsaları Derneği (BAGSİAD) birinci olağanüstü genel kurulunu gerçekleştirdi. Dernek Başkanlığına Bartınlı sanayici ve işadamı Fahri Özsoy seçildi.

Bartın Makina Mühendisler Odası sosyal tesislerinde gerçekleşen BAGSİAD 1. Olağanüstü Genel Kurulunda Divan Başkanlığına BAKZİFED Yönetim Kurulu Başkanı Bahri Küpeli, Başkan Yardımcılığına Ramazan Çağlayan, Katip Üyeliğe Barış Özkan oy birliğiyle seçildi.

Genel Kurul saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından yönetim ve denetim kurulu faaliyet raporları okunarak ibraz edildi. Yapılan yönetim ve denetim kurulu seçimlerinde Bartınlı Sanayici ve İşadamı Fahri Özsoy başkanlığa seçilirken yönetim şu isimlerden oluştu; Fahri Özsoy, Ömer Ağartan, Ramazan Çağlayan, Sevilay Gündoğan, Okay Güldal Denetim Kurulu Asil üyeliklerine ise; Bahri Küpeli, Hayrettin Alkan, Alper Gürleşen seçildi.

Kongrede konuşan Bartın Girişimci ve Sanayici İş İnsanları Derneği Başkanı Fahri Özsoy, üyelere katılımlarından dolayı teşekkür etti. Özsoy konuşmasında, “Bartın’da faaliyet gösteren iş insanları olarak bölgede yatırım imkanlarını geliştirmek, istihdamı arttırmak ve bölgenin iş potansiyelini Bartın’a değer katacak şekilde yükseltmek olduğunu söyledi

“BARTINLI İŞ İNSANLARI KAZANIRKEN BARTIN DA KALKINACAK”

Özsoy, “Bartınlı girişimcilerin her türlü sıkıntılarında ve yurt dışına açılmalarında önemli bir ivme yaratarak Bartınlı iş insanlarının yatırım, girişim, istihdam ve katma değer yaratma temelinde kurduğumuz derneğimize katılımınız gücümüzü arttırmıştır. Bugün burada bulunan ya da bulunmayan tüm üyelerimize destekleri için çok teşekkür ederiz. Projeler geliştirerek uygulamak, çeşitli projeler yapacağımıza olan güvenimiz tamdır.” dedi.

“KADIN GİRİŞİMCİLERİMİZİ DE DESTEKLEYEREK YOLUMUZA DEVAMEDECEĞİZ.” Yapacağımız çalışmaların öznesinde ne kadar “Bartın” olacaksa, yükleminde de hiç kuşkusuz yine “Bartın” olacaktır diyen Fahri Özsoy, “Yapılacak her proje Bartın ve yöresine değer katmaya, Bartın ekonomisine, kültürüne ve turizmine Bartınlı girişimci ve sanayicilerin kendi damgalarını vurmasına vesile olacak. Bartınlı İş İnsanları yaratılan bu değerlerden kazanırken Bartın’a da kazandıracak. Derneğimiz diğer yerel STK’lar ve Yerel Yönetimler ile işbirliğine, güç birliğine açık olarak birlikte yapılabilecek projelerde yer alabilecektir. Bartın Girişimci ve Sanayici İş İnsaları olarak demokrasinin, insan haklarının, hukukun üstünlüğü ve evrensel değerlerin yanında kadın girişimcilerimize de destek olunmadan bu gelişmişliğin yakalanamayacağını, kalkınmanın olamayacağının bilincindeyiz. Ülkemizi kalkındırmak ve işlerimizin gelişmesini istiyor isek işe kadın girişimcilerin elinden tutarak kadınlara destek vererek kalkınmanın yakalanabileceğini bilmeliyiz.” ifadelerine yer verdi.

Diğer TÜRKİYE GÜNDEMİ haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.