Bugün: 16.01.2019

Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Semerci mesajında, “ Tarihimizin dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919 tarihi, kurtuluş ve bağımsızlık meşalesinin yakıldığı gündür.18.05.2018 23:13

 Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kenetlenen milletimiz bağımsızlık adına dünyaya emsal olacak bir mücadele örneği göstermiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’da yaktığı özgürlük meşalesinin aydınlığı büyük bir hızla tüm yurda yayılmış, milletimizin sarsılmaz azim ve kararlılığıyla birleşerek büyük bir zaferle taçlanmıştır. Bu anlamlı gün Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından ülkemizin umudu ve geleceğimizin teminatı sevgili gençlerimize bayram olarak armağan edilmiştir. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 99.yıldönümünü kutladığımız bu günde bağımsız ve özgür bir millet olarak geleceğe güvenle bakabilmek için geçmişte verilen mücadelelerin önemini genç kuşaklarımıza en iyi şekilde anlatmalıyız. Millet olarak sevgili gençlerimize güveniyor, ülkemizin geleceğe en güçlü şekilde taşınması için azim ve özveriyle çalışacaklarına inanıyoruz. 

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını, aziz şehit ve kahraman gazilerimizi saygı, şükran ve rahmetle anıyor, geleceğimizin teminatı sevgili gençlerimizin ve milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum” dedi

Diğer TÜRKİYE GÜNDEMİ haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.