Bugün: 20.10.2018

Orman Bölge Müdürü Beşel Fransa’da

Orman Bölge Müdürü  Beşel Fransa’da

ORMAN Genel Genel Müdürlüğü ile Fransa Orman Müdürlüğü (ONF) arasında imzalanan İş Birliği Protokolü'nün 3. Dönem faaliyetleri kapsamında planlanan 1. Ekoturizm faaliyeti kapsamında Zonguldak Orman Bölge Müdürü Ahmet Sırrı Beşel ile Ekoturizm Şube Müdürü Alper Akgün Fransa’ya gitti. 11.07.2017 05:09

 

 

Orman Bölge Müdürü Ahmet Sırrı Beşel, Fransa’da uygulanan ekoturizm faaliyetlerini yerinde görmek ve pilot bölge olarak seçilen Yenice’de yapılacak Yenice Ekoturizm Uygulama Projesi için Fransa’ da inceleme yapacak ve  Fransız yetkililerden bilgi alacak. Fransa Ulusal Orman Ofisi (ONF) ile ormancılık alanında işbirliği programı, 2013 yılında İstanbul’da düzenlenen Birleşmiş Milletler 10. Ormancılık Oturumu (UNFF 10) sırasında iki kurumun ormancılık alanında teknik işbirliği konularını içeren bir iyi niyet tutanağı imzalamasıyla başlamıştı. 

19.04.2013 tarihinde imzalanan iyi niyet tutanağında belirtilen faaliyetleri hayata geçirmek üzere her iki kurum konu başlıklarına göre bir çalışma ekibi oluşturmuş ve taslak iş planlarını hazırlamıştı.

 

 

 

Diğer TÜRKİYE GÜNDEMİ haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.