Bugün: 14.12.2018

RAMAZAN AYI, DEVREK’TE AYRI BİR GÜZEL

RAMAZAN AYI, DEVREK’TE AYRI BİR GÜZEL

Devrek Belediyesi tarafından düzenlenen sokak iftarlarında vatandaşlar iftar sofralarında buluşurken bir yandan da ilçede Geleneksel Ramazan Etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor. 24.05.2018 12:57

Devrek Belediyesi, bolluk ve bereket ayı olan Ramazan ayının bereketini paylaşmak amacıyla sokak iftarları düzenliyor. Sokak iftarlarının birincisi Hışıroğlu Mevkii’nde gerçekleştirildi. Mahalle sakinleri iftar programına büyük ilgi gösterirken birlikte iftar açmanın mutluluğunu yaşadılar.

Belediye Başkanı Mustafa Semerci yaptığı kısa konuşmada vatandaşların Ramazan ayını kutlayarak bu mübarek ayın hayırlara vesile olmasını diledi.

İftarın ardından Başkan Semerci vatandaşlarla sohbet ederek taleplerini dinledi. Vatandaşlar da Belediye Başkanı Mustafa Semerci’ye büyük ilgi göstererek iftar programından duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Düzenlenen sokak iftarına Belediye Başkanı Mustafa Semerci, Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Kazkondu, Belediye Meclis Üyesi Osman Erenoğlu, AK Parti İlçe Medya ve Tanıtım Başkanı Muharrem Terzi, AK Parti İlçe Teşkilat Yönetim Kurulu Üyeleri Recep Çantı ile Funda Değirmenci, AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Serdar Davulcu ve yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

RAMAZAN MEYDANI BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR

Devrek Belediyesi tarafından Ramazan ayının maneviyatını daha iyi hissetmek ve eski Ramazan geleneklerini yaşatmak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

Ramazan ayı dolayısıyla Cumhuriyet Meydanına kurulan Ramazan Meydanı vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor. Geleneksel Ramazan Etkinlikleri, 21 Mayıs Pazartesi akşamı Karagöz ile Hacivat (gölge oyunu)- Meddah gösterileri ve mehteran konseriyle başladı. 22 Mayıs Salı günü İbiş ile Nasreddin Hoca, Karagöz-Hacivat (gölge oyunu) gösterileri, İlahi dinletisi ve semazen gösterisiyle devam etti.  Ayrıca etkinlikler sırasında hem çocuklar hem de vatandaşlar yapılan çeşitli oyunlarla bol bol eğleniyorlar. Ünlü Sunucu Mülayim’in sunumuyla gerçekleştirilen etkinlikler Ramazan ayı boyunca devam edecek.

Etkinlikler kapsamında İlahi Dinletisi, Semazen, Dini Sohbetler, Mehteran, Kur’an Okuma Yarışması, Şehitleri Anma Programı, Sokak Sineması, Hacivat ile Karagöz, Aşuk ile Maşuk, İbiş, Nasreddin Hoca, Kukla Gösterisi, Kum Sanatı Gösterisi, Sihirbaz, Jonklör İle Halk Oyunları Gösterileri vatandaşlarla buluşacak.

Diğer TÜRKİYE GÜNDEMİ haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.