Bugün: 16.01.2019

Vali Çeber’den TBMM Başkanı Kahraman’a büyük sürpriz

Vali Çeber’den TBMM Başkanı Kahraman’a büyük sürpriz

Vali Kemal Çeber, çocukluğunu ve ilk gençlik yıllarını Karabük’te geçiren, lise 3’e kadar okul hayatını Karabük’te sürdüren TBMM Başkanımız İsmail Kahraman’ı geçtiğimiz yıl aralık ayında makamında ziyaret etmiş, Karabük üzerine derin bir sohbet şeklinde geçen ziyarette Vali Çeber, TBMM Başkanımızın hafızasına, çok detaylı anılarına ve değerlendirmelerine hayran kalmıştı. 23.03.2018 06:26

 

 

Bu ziyareti daha da anlamlandırmak isteyen Vali Çeber, TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın çocukluk arkadaşları Enver Demirbaş, Erkan Erhal, Enver Özkazanç ve Kemal Yalçın’a ulaşarak onlarla birlikte Meclis Başkanımıza sürpriz yaptı.

 

Okul arkadaşlarını karşısında görünce oldukça duygulanan Başkan Kahraman ve arkadaşları okul yıllarına ilişkin anıları birlikte yâd ettiler. Keyifli geçen ziyarette Vali Çeber, arşiv taraması yapılarak özel olarak hazırlanan Karabük’ün 1950’li yıllarında çekilmiş fotoğraflar ile aynı noktalardan çekilmiş günümüze ait fotoğrafların yer aldığı albümü Sn Başkanımıza hediye etti.

 

Yaklaşık 3,5 saat süren ziyarette çocukluk anıları yanı sıra Karabük üzerine derin sohbetler edildi. Sn Başkanımız nezaketi ve kadirşinaslığından dolayı Valimize tekrar tekrar teşekkür ederken, Vali Çeber, Karabük’e olan sevgisini sık sık dile getirerek, tüm Karabüklü hemşerilerine selamlarını ileten TBMM Başkanımız Kahraman’a kendilerini Karabük’te misafir etmekten şeref duyacaklarını ve Karabüklülerin buna çok sevineceğini ifade ederek, mümkün olursa 3 Nisan Karabük’ün kuruluş yıl dönümü törenlerinde olmazsa en kısa zamanda ayarlanması temennisiyle kendisini Karabük’e davet etti.

Diğer TÜRKİYE GÜNDEMİ haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.