Bugün: 14.12.2018

Uluslararası Yenice kupası dağ bisiklet yarışlarının 8’ncisi yapılacak

Uluslararası Yenice kupası dağ bisiklet yarışlarının 8’ncisi  yapılacak

Yenice Kaymakamlığı ve Yenice Belediyesi’nin sponsorluğunda organize edilen ve sekizincisi yapılacak olan 8. Uluslararası Yenice Kupası Dağ Bisiklet Yarışları, 10-11-12 Ağustos 2018 cuma -cumartesi ve pazar günü şehir merkezi, ıhlamur teras ve yazıköy’de yapılacak. 03.08.2018 07:13

 

 

  Yenice yarışları , Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun 2018 yılı faaliyet programında   “Yenice MTB Cup S2 ve Yenice Tepe İnişi (MTB Ulusal Downhill)” yarışı olarak yer alıyor. Yenice Mtb Cup Yarışı S-2 olup, Uci ödülleri Büyük Erkek ve Büyük Bayan kategorilerinde verilecek . Yenice MTB Stage Race yarışı Büyük Bayanlar, Büyük Erkekler, Genç Erkekler ve Genç Bayanlar kategorisinde koşulacak. U15 Erkekler, U17 Erkekler, Yıldız Bayanlar ve Master Erkek kategorileri  12 Ağustos 2018 Pazar günü Olimpik Crosscountry parkurunda tek günlük yarışma da yarışacaklar.U15 Erkekler, U17 Erkekler, Yıldız Bayanlar ve Master Erkek kategorileri yarış kayıtları 11 Ağustos 2018 Cumartesi günü Ihlamur Teras (Yarışma Parkurunda) yapılacak.

  Bu yıl 8’ ncisi yapılacak olan bisiklet yarışları ile ilgili bir açıklama yapan Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı, " Her geçen yıl üzerine yeni ivmeler kazandırılan bisiklet yarışlarına bu yıl ilginin çok daha fazla olmasını bekliyoruz. İlçe tanıtımına çok büyük katkı veren bisiklet yarışları, bizim dönemimizde geleneksel bir hal almıştır. Yenice Belediyesi olarak üzerimize düşeni fazlası ile yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz. Bu organizasyonda emeği olan başta saygıdeğer Kaymakamımız Muhammet Fatih Demirel olmak üzere, eski Bisiklet Federasyonu Başkanı Ünal Tolun ağabeye ve herkese teşekkür ediyoruz " dedi.

 

 

 

Diğer YENİCE GÜNDEMİ haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.