Bugün: 23.02.2019

ADD Yenice’de kuruldu

ADD Yenice’de kuruldu

Bir süreden beri temsilcilik olarak faaliyet gösteren ADD şubeye dönüştürüldü. Temsilci Tuncay Arslan'ın çaba ve girişimleriyle şube haline getirilen derneğin başkanlığını Tuncay Arslan üstlendi. 08.10.2018 18:17

 
Yönetimde de Ecz. Gözde Gökçe, Sedat Çakıl, Berna Güzel,İsmet Cebecioğlu, Naim Emdi ve Fahri Elieyioğlu yer aldılar.Dernek yöneticileri kendi aralarında   görev bölümünü de şöyle yaptılar. Gözde Gökçe başkan yardımcısı, Sedat Çakıl yazman, Berna Güzel sayman.
ADD Şubesi ilk toplantısını da 5 Ekim akşamı yaptı ve geleceğe yönelik bazı kararları aldı.
 
ADD Yenice Şube Başkanı Tuncay Arslan dernek hakkında bilgiler vererek  ;  “ Atatürkçü Düşünce Derneği   adı altında faaliyet gösteren Ankara merkezli derneğimizin uzun süreden beri temsilcilik olarak yürünmekte iken en son yapılan genel kurulda şube kararı alınarak Yenice Şubesi olması kararın ardında yenicemizde şubemizi açmış bulunmaktayız  .Yönetimdeki arkadaşlarımızın genel merkezimizce ataması yapılmıştır. Derneğimizin amacı, Misak-ı Millî sınırları içinde “Türk’üm” diyen herkesin Türk olduğu ölçütünü getirerek, ırkçılığı reddedip; yapıcı, olumlu ve çağdaş Türk Ulusalcılığını yaratarak, onu devletimizin temel ilkelerinden biri yapan;Her yurttaşın eğitimden, bilimden ve sanattan payını almasını, “fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür kuşaklar”ın yetiştirilmesini devletin başta gelen görevi yapan;Kültür emperyalizminden kurtulabilmemiz ve eğitimin yaygınlaştırılabilmesi için yeni Türk harflerini kabul etmenin yanında Türk dilinin arındırılması ve zenginleştirilmesini büyük bir toplumsal görev sayan;Türk Ulusunun tarihini, çağdaş insan kökenine bağlayan;“Yurtta barış, Dünyada barış” ilkesi ile devlet yaşamında ve uluslararası ilişkilerde kaba kuvveti, ırkçılığı, saldırı savaşını mahkûm eden;Dış politikada “Dünya uluslar ailesinin eşit haklara sahip onurlu bir üyesi olma” ölçütünü ve “karşılıklılık kuralını” vazgeçilmez ilke yapan;Bütün ulusların insanlık ailesinin bir parçası olduğunu vurgulayarak, insanlığın bütünleşmesi düşüncesinin tohumlarını atan Çağdaş Devlet Kurucusudur. Bu durum karşısında Atatürk devrim ve ilkelerinin, toplumsal sorunlarımızın çözümlenmesinde ışık tutucu niteliğe ve yaratıcı güce sahip olduğuna inananlar, “Atatürkçü Düşünce Derneği”ni kurarak, O’nun devrim ve ilkelerinin gelecekte de egemen olmasına katkıda bulunma ve onlara bekçilik yapma zorunluluğunu duymuşlardır. Bu ilkelerimiz doğrultusunda üye kayıtlarımızı yapmakta  olup herkesi derneğimize üye olmaya davet ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

Diğer YENİCE GÜNDEMİ haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.