Bugün: 22.02.2019

Anadolu Gençlik Dergisinden yarışma

Anadolu Gençlik Dergisinden yarışma

Anadolu Gençlik Dergisi her yıl olduğu gibi bu yılda Liseli gençlere Siyer-i Nebi yarışmasını düzenledi. 20.11.2018 10:12

 

 

AGD Yenice Şubesi tarafından Yenice’de yapılacak yarışmaya Liseli gençler 28 Kasım 2018 tarihi 23:59’a kadar internet üzerinden http://www.efendimizinizinde.com/ adresine girerek başvuru

 Yapabilecek. Yarışma sonuçları 30 Aralık 2018 tarihinde web sitesi üzerinden açıklanacak.  Ödül takdimi ise 31 Aralık’ta Yenice’de  düzenlenecek olan Mekke’nin Fethi gecesinde gerçekleşecek.

        AGD Yenice Şubesi tarafından yapılan açıklamada , “Derneğimizin asıl amacı gençlere Peygamberimiz (SAV) sevdirmek, hayatını öğretmektir. Yaşadığımız şu zamanda özellikle ahlak ve maneviyat bilinçli olarak dış güçler tarafından tahrip edilmektedir. İşte biz bu tahribata dur demek ve gençlerimize özüne döndürebilmek için var gücümüzle çalışmalarımıza devam etmekteyiz.” denildi. 

        Yenice’de  büyük bir heyecanla düzenlenen yarışmaya bütün liseli gençleri davet eden Anadolu Gençlik Derneği Liseler Şube başkanı Sezai Can ACAR; "Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV) hepimiz için en güzel örnektir. Bütün yönleriyle ümmetin hayatına örnek olmuştur. İyilikte, yardımda, cömertlikte, infakta, sevgide, mazluma kucak açmada, zalimin zulmüne engel olmakta, yardımda, ailesine ve ev işlerine yardım etmesinde, ticari dürüstlüğünde canlı örnek abidesi olarak karşımızda durmaktadır Yarattığı insanı bütün yönleriyle en iyi bilen Rabbimiz örnek alacağımız modeli yaratmış, eğitimini vermiş ‘‘And olsun ki Allah'a ve ahirete kavuşmayı uman Allah'ı çokça zikreden kimseler ve sizler için Allah'ın resulü en güzel örnektir.’’ (Ahzab 21) ayetiyle kulların dünya hayatında rehberini bildirmiştir. Hz. Peygamberimiz, gençlerin elde edeceği sevapları şu hadis-i şerifiyle müjdeliyordu: ‘‘Yedi sınıf insan vardır ki Yüce Allah kendi gölgesinden başka hiçbir gölge bulunmayan kıyamet gününde, bunları kendi arşının gölgesinde gölgelendirir. Bunlardan ilki, adil devlet başkanları, ikinci olarak ta Allah'a ibadet ederek temiz bir hayat içinde yetişen gençtir. Efendimizin izinde bir gençlik olarak onun hayatını, ahlakını, örnek almak için gayret gösteriyoruz. Liseli gençlerimizin de bu değerden uzak kalmaması ve Peygamberimizi tanıyıp örnek alması için: O’nun yanında mücadele eden Genç Sahabelerin izinden giden bir gençlik arzuluyoruz. Allah'a ibadet eden temiz bir hayat içinde yetişen bir nesil bir gençlik yetiştirmek istiyoruz, "Bir çiçekle bahar gelmez ama her bahar bir çiçekle başlar."

Her genç yetiştirilmeyi bekleyen bir çiçektir. Bizim için susuz ve ekilmemiş topraklardaki hiçbir gencimiz feda edilmeyecek kadar değerlidir ve baharı başlatacak çiçeğin tohumunu atmak vazifesi bizlerindir.

Fidanlar erken yaşlarda eğilirler, şekil alırlar. Gençlerimiz de Lise çağlarında şekillenirler ve aldıkları şekilleri çevrelerine aksettirirler dedi.

   Kaybedeni olmayan yarışmaya katılan Liseli kardeşlerimize başarılar diliyoruz.

 

ÖDÜLLERİMİZ

TÜRKİYE GENELİ                         KARABÜK GENELİ

1.      8 BİN TL                               1. LAPTOP               

2.      6 BİN TL                               2.BURS

3.      4 BİN TL                               3.BURS

4.ÇEYREK ALTIN

5.GRAM ALTIN

6.BİSİKLET

7. 8.ve 9.lara AKILLI SAAT

10.ve 11.lere VR GÖZLÜK

12.13.ve 14 cülere KAYKAY

15. GENÇ İSTİKBAL DERDİSİ ABONELİĞİ

 

Diğer YENİCE GÜNDEMİ haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.