Bugün: 24.10.2018

Anasınıfı öğrencileri , liselilerle buluştu

Anasınıfı öğrencileri , liselilerle buluştu

Yenice İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Okulöncesi Eğitimi yaygınlaştırmak, öğrencilerin ilk elden deneyim kazanmalarını sağlamak, ilgi ve motivasyonlarını artırmak, öğrenmeleri arasında bağlantı kurmalarını sağlamak, gözlem ve algı yeteneklerini güçlendirmek ve sosyal becerilerinin gelişimini desteklemek amacıyla “Anasınıfı Öğrencileri Liselilerle Buluşuyor” Projesi uygulandı. 01.12.2017 12:44

İlçemiz Anasınıflarında eğitim öğretime devam öğrenciler öğretmenleri nezaretinde ilçemizdeki liselere gittiler. Gittikleri okullarda minikler, okulların bölümlerinin gezilmesiyle başlayan ziyaretlerde, yine ilgili okulların  Ebru Sanatı Atölyesi, Çocuk Gelişimi Atölyesi, Spor Alanları, Müzik Odası,Görsel Sanatlar Atölyeleri, Hasta ve Yaşlı Bakımı Atölyesi, Yiyecek İçeçek Hizmetleri Alanı, Çok Amaçlı Salonları gibi bölümlerini gezdiler. Ayrıca ilgili bölüm öğretmenleri ve öğrencileri tarafından kendileri için hazırlanan çeşitli faaliyetlere katıldılar.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada “ Okulöncesi Eğitimine yönelik gerçekleştirdiğimiz bu faaliyette emeği geçen tüm okul yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederiz. Okulöncesi Eğitimi yaygınlaştırmak adına önümüzdeki süreçte de bu tür çalışmalarımız devam edecek. “ denildi.

 

Diğer YENİCE GÜNDEMİ haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.