Bugün: 18.01.2019

AVUKAT SABRİ AKAY BARO YÖNETİMİNDE

AVUKAT SABRİ AKAY BARO YÖNETİMİNDE

CUMARTESİ günü yapılan Karabük Barosu'nun 13. genel kurulunda ilçemiz avukatlarından Sabri Akay, Baro Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi. Edinilen bilgilere göre, cumartesi günü toplanan Baro Genel Kurulu'nda iki liste yarıştı. Dört dönemdir Baro Başkanlığını yürüten Av. Rıdvan Erdoğan ile Av. Habibe Kuzyaka liste çıkardılar. Av. Rıdvan Erdoğan 75 oy alarak beşinci kez başkanlığa seçilirken, Av. Habibe Kuzyaka 67 oyla yetinmek zorunda kaldı. 15.10.2018 17:25

 
Yönetim kurulunun oluşmasında ise ilginç bir durum ortaya çıktı. Yönetim kuruluna başkanlığı kazanan Av. Rıdvan Erdoğan'ın listesinden iki, Av. Habibe Kuzyaka'nın listesinden ise altı kişi yönetim kurulu üyeliğine seçildiler.
144 avukatın katıldığı genel kurul sonrasında yönetim kurulu şu kişilerden oluştu. Sabri Akay, Emrah Uludağ, Emrah Köklü, Sibel Şirin, Zeynep Minteha Gemeç, Tuba Başsarıoğlu Kaplan, Müjdat Tükenmez ve Soner Altan.
Av. Muhsin Namal'ın yönettiği 13. genel kurulda. Yaşar Koç ve Levent Karahasan üs t kurul; Avni Şen, Necati Özer ve Melahat Sezişler disiplin; Sinan Kamil Küçükoğlu, Nihat Özer ve Gökhan Yakın da denetim kurulu üyeliğine seçildiler.

Diğer YENİCE GÜNDEMİ haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.