Bugün: 10.12.2018

Banu Avar, Yenice’ye geldi

Banu Avar, Yenice’ye geldi

Yazar- Gazeteci Banu Avar, Türk Eğitim Sen Karabük Şubesinin organizasyonuyla Karabük’e gelerek Kent meydanında ki Belediye konferans salonunda söyleşi yaptı. 10.04.2018 13:23

 

Yazar-Gazeteci Banu Avar,  Şeker  Kanyonu'nda planlanan HES yapımına karşı mücadele sürdüren  Yenicelilere destek vermek için cumartesi sabahı Şeker Kanyonu’na geldi. Burada Yenice Platformu ve vatandaşlar tarafından karşılanan Banu Avar’a Şeker Kanyonu hakkında platform üyesi İsmet Cebecioğlu tarafından bilgiler verildi.  Banu Avar da, böylesine güzel bir doğaya kıymak ihanet olur. Bu haklı mücadelenizde yanınızda olduğumuzu söylemek ve destek vermek  Yenice’ye geldiğini söyledi. Banu Avar daha sonra Yenice Platformu ve vatandaşlarla Şeker kanyonunda hatıra fotoğrafı çektirdi. Daha sonra söyleşi yapmak üzere Zonguldak’a geçti. 

Yazar-Gazeteci Banu Avar sosyal paylaşım sitesinde de fotoğraflı bir paylaşım yaparak : “Karabük Yenice Şeker kanyonu ve Şimşir deresi HES’lere kurban verilecek... Bitki çeşidi bakımından dünyanın sayılı yerlerinden biri bu kanyon.. Su samurlarından geyiklere kadar birçok hayvana ev sahipliği yapan Yenice Şeker kanyonu için tüm vatanseverleri birlikte hareket etmeye çağırıyoruz!” dedi.

Diğer YENİCE GÜNDEMİ haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.