Bugün: 23.02.2019

CHP’Lİ BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ CEBECİK VE YAVAŞCI:

CHP’Lİ BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ CEBECİK VE YAVAŞCI:

“CENAZE DEFİN İŞLEMLERİNİN BELEDİYE TARAFINDAN YAPILMASINI TEKLİF EDECEĞİZ” 30.11.2018 09:22


 

CUMHURİYET Halk Partisi’nin Belediye Meclis Üyeleri İsmet Cebecioğlu ve Nuri Osman Yavaşcı, gazetemize yaptıkları açıklamada, Sosyal belediyeciliğin gerektirdiği hizmetlerden en önemlisinin cenaze defin işlemleri olduğunu belirttiler ve Aralık ayı meclis toplantısında bu konuda bir teklif vereceklerini söylediler. 

Cebecik ve Yavaşcı, ortak yaptıkları açıklamada şunları belirttiler:

“Değerli Yeniceliler;

Halkın en zor ve acı gününde vatandaşın yanında olabilmek için, sosyal  belediyeciliğin gerektirdiği hizmetlerden  en önemlisinin cenaze defin işlemleri olduğunu biliyoruz. Bu nedenle bu işlerin  belediye tarafından karşılanması gerektiğine inanıyoruz ve bunu savunuyoruz.

Bu nedenle Yenice Belediyesi’nin cenazenin yıkanması, kefenlenmesi, ulaşımı ve mezar tahtasının temininin sağlanması konusunda  Aralık ayı meclis toplantısında  CHP’li Meclis Üyeleri İsmet Cebecioğlu ve Nuri Osman Yavaşcı olarak önergemizi sunacağız. İnancımız bu kararın Belediye Meclisi’nden çıkacağı doğrultusundadır.

Bu teklifimizi hayata geçirebilirsek ailelerin yanında manevi olarak olmanın ötesinde, maddi olarak olmanın gönül huzurunu da yaşamış olacağız.”

Diğer YENİCE GÜNDEMİ haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.