Bugün: 23.02.2019

ÇPL’nin Proje Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

ÇPL’nin Proje Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

T.C. Avrupa Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Türkiye Ulusal Ajansı) ile Yenice Çok Programlı Anadolu Lisesi tarafından sözleşmesi imzalanan 2016-1-TR01-KA102-029464 proje nolu “Çocuk Gelişimi ve Eğitiminde Dramatizasyon Stajı” Projesi kapsamında okullar arasında kaynaşma, tanıtım ve bilgilendirme toplantısı dün Safranbolu Cemil Meriç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yapıldı. 30.12.2016 12:57

 

 

 

Toplantıya  İl Milli Eğitim Şube Müdürü Muhammet Nuri ATASEVEN, Yenice İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail ÖZDEN, ilgili okulların Okul Müdürleri, katılımcı öğretmen ve öğrenciler katıldı. Proje Koordinatörü ve Yenice Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Mahir Emre DOĞUŞ proje tanıtım ve bilgilendirme ile ilgili bir sunum yaptı. Proje paydaşlarına, öğrenci ve refakatçi öğretmenlere seyahat bilgisi, eğitim alınacak kurumlar, konaklama yerleri, staj programı, katılımcıların sorumlulukları, proje içeriği ve bütçesi hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Öğrenciler ise, ilk defa uçak seyahati yapacaklarını ve bunun içinde ayrı bir heyecan olduğunu söyleyerek  eğitimleri açısından çok önemli bir faaliyetin içinde olduklarını ifade etti.  Öğrenciler, eğitim sonunda alacakları sertifikaların çok önemli olduğunu düşündüklerini dile getirerek, böyle bir projeye katıldıkları için çok mutlu olduklarını ve  bu imkânı sağlayan herkese teşekkür etti.         Yenice Çok Programlı Anadolu Lisesi, Safranbolu Cemil Meriç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Ovacuma Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri arasında kaynaşma toplantısı da  faydalı geçti. Proje kapsamında, Yenice Çok Programlı Anadolu Lisesi, Safranbolu Cemil Meriç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Safranbolu Ovacuma Çok Programlı Anadolu Lisesinin, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanında öğrenimlerini sürdüren, 26 Şubat 2017 – 11 Mart 2017 tarihleri arasında ve 19 Mart 2017-01 Nisan 2017 tarihleri arasında 15’er öğrenci 2’ er öğretmen refakatinde Almanya'da staj görecekler. Almanya’da staj görecek öğrenciler için hazırlanan projenin 52.334,00 avro olan maliyetinin tamamı, Avrupa Birliği fonlarından karşılanacak.       Öğrenciler aldıkları bu eğitim karşılığında sertifika da alacak olup, mesleki anlamda kendilerini öne çıkaracak değerli bir belgeye sahip olacaklardır. Projeye katılacak her öğrencimiz alacağı mesleki eğitimin yanında Almanya ’nın alanında öncü olmuş işletme ve okullarına düzenlenecek teknik gezilere katılacak, ayrıca Almanya’nın tarihi ve turistik değerlerini de tanıyacak.

Okul Müdürü Mahir Emre Doğuş : “Öğrenciler okul öncesi eğitimde kullanılan serbest zaman etkinliklerini, ana dili etkinliklerini, oyun, drama ve müzik etkinliklerini, okuma-yazmaya hazırlık çalışmaları etkinliklerini inceleme, uygulama, yerinde gözlemleme imkanı bulacak. Bu çalışmalarla ülkemizde kullanılan etkinliklerin ve uygulamaların karşılaştırma ve değerlendirmesini yapabilecekler.Mesleki yeterliliklerini ve verimliliklerini arttırarak bu bilgi ve deneyimlerini meslek hayatlarına aktarabilme imkanı bulacak ve mesleklerini icra ederken yenilikçi ve araştırmacı kişiler olmasını da etkileyecek. Aynı zamanda farklı toplumlar ve kültürler tanıma ve görme imkanı bularak insan ilişkilerine de olumlu katkı sağlayacak, mesleki eğitimde farkındalık yaratarak mesleki eğitim hizmetlerinin standartlarının yükseltilmesi amaçlandı” dedi.  

Diğer YENİCE GÜNDEMİ haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.