Bugün: 24.10.2018

ÇPL İdarecileri Slovenya’da incelemelerde bulundu

ÇPL İdarecileri Slovenya’da incelemelerde bulundu

Yenice Çok Programlı Anadolu Lisesi Okul Müdürü Mahir Emre Doğuş ve Müdür Başyardımcısı İbrahim Yıldız Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edilen ve sözleşmesi imzalanan “Orta Öğretimde Erken Okul Terkinin Önlenmesinde Yenilikçi ve Etkili Yaklaşımlar” projesi kapsamında 6-10 Kasım 20107 tarihlerinde Slovenya’nın başkenti Ljubljanada incelemelerde bulundular. 28.11.2017 00:00

 

 

25 Ocak-31 Ocak 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Erasmus+Okul Eğitimi Personel Hareketliliği kapsamında kurs merkezi yetkililerinin daveti üzerine kurs çalışmalarına katılarak kurs takvimini ve konuları belirlediler. Öğretmenlerin kalacağı otel, yemek yiyecekleri restorant ile gerekli anlaşmaları yaptılar. Ayrıca Prag ve Budapeşte de Eğitim Kurumları ile görüşerek 2018 yılında hazırlayacakları projeler için de ön görüşmelerde bulundular.

Yenice Çok Programlı Anadolu Lisesi, geçtiğimiz Mart ayında da Almanya’nın Herne şehrinde “Çocuk Gelişimi ve Eğitiminde Dramatizasyon Stajı” isimli projesini başarılı bir şekilde uygulamıştı. Bu sayede 30 kız öğrenci Almanya’daki anaokullarında staj çalışmalarına katılarak Avrupa deneyimi kazandılar.

Okul yönetiminin bu çalışmaları ile öğrencilerin daha iyi motive oldukları öğrenildi. Okul yönetiminin 2018 yılında Ulusal Ajansa verilecek olan projeler üzerinde de çalışmalar yaptıkları, daha çok stratejik projeler üzerinde yoğunlaşmış durumdayız. Proje çalışmaları kapsamında Avrupa genelindeki okul ve kurumlarla proje çalışmaları konusunda görüşmeler yapıyorlar.

2018 yılında 5 tane proje ile Ulusal Ajansa başvuru yapma hazırlığı olan Yenice Çok Programlı Anadolu Lisesi okulda da Robotik Kodlama Atölyesi ve Drama Sınıfı kurarak öğrencilerin bu alanda da eğitim alımlarını sağlıyor. 2017 yılı için Ulusal Ajansa 3 adet proje veren okulun bu çalışmanın sonuçlanmasını beklediği de gelen bilgiler arasında.

 

Diğer YENİCE GÜNDEMİ haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.