Bugün: 22.02.2019

ESNAF VE SANATKARLAR ODASI'NIN PROJESİ AY SONUNDA BAŞLAYACAK

ESNAF VE SANATKARLAR ODASI'NIN PROJESİ AY SONUNDA BAŞLAYACAK

ESNAF ve Sanatkarlar Odası'nın BAKKA destekli " Doğal Ürünler Ahşap Oyuncak ve Hediyelik Eşya Dünyası" isimli projesi ay sonuna doğru start alacak. 03.12.2018 22:47

 

BAKKA tarafından onaylanan ve ekonomik destek verilen projede kullanılacak malzemelerin alımına başlandı. Malzemelerin alımı tamamlandıktan sonra ay sonuna doğru dokuz ay sürecek kurs  faaliyete geçecek. Belediye binasının düğün salonu bölümünde kurs için  belediye bir oda tahsis etti. BAKKA'nın hibe edeceği 354 bin lira ile açılacak kursta dokuz ay boyunca 10 bayan, 3 engelli ve iki de genç kursa katılacak.

Kurs boyunca üretilecek ürünlerle EMİT ve Almanya'da açılacak çocuk oyuncakları fuarına katılım sağlanacak. Kursta el becerisi kazananlar, daha sonra kendi işlerini kurup üretim yapabilecekler. Böylece, ilçemizde yeni bir sektör doğmuş olacak. Dokuz aylık kurs bitiminden sonra  oda elindeki malzemelerle, diğer kurumlarla işbirliği yaparak kurs sürdürebilecek. Üretilecek ürünler ilk başta hediye olarak verilecek. Daha sonra ise satışa geçilerek gelir elde edilecek bir duruma gelinecek. Esnaf Odası, BAKKA tarafından verilen desteğin 52 bin lirasını kademeli olarak geri ödeyecek. Bu proje, odalar bazında Karabük'te tek proje olarak hayata geçiriliyor.

Esnaf Odası'nın yaptığı proje ilçemizde olumlu karşılandı. İnsanların iş ve meslek sahibi olmasında çok yarar sağlayacak bu kursun benzeri, önceki belediye yönetimi tarafından Yenice evlerine yönelik olarak terminalde acılmıştı.

 

Diğer YENİCE GÜNDEMİ haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.