Bugün: 23.02.2019

Göktepe Yaylası Demokrasi Şenliği’ne yoğun ilgi

Göktepe Yaylası  Demokrasi Şenliği’ne yoğun ilgi

Çeltik Köyü Muhtarlığı tarafından düzenlenen ve bu yıl 3. kez gerçekleştirilen Göktepe Yaylası Demokrasi Şenliği Pazar günü yapıldı. 16.08.2016 16:02

 

 

İlginin yoğun olduğu  Demorkasi şenliğine Karabük Milletvekilleri M.Ali Şahin ve Burhanettin Uysal, Karabük Valisi Mehmet Aktaş, Yenice Kaymakamı Oğuz Cem Murat, Belediye Başkanı Zeki Çaylı, Zonguldak Orman Bölge Müdürü Ahmet Sırrı Beşel, İlçe Jandarma Komutanı Deniz Dönmez, daire amirleri, orman teşkilatı ve vatandaşlar katıldı.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Çeltik Köyü Göktepe Yaylası Demokrasi Şenliği Kuran Tilaveti ile başladı. Daha sonra demokrasi şenliğinin en iyi şekilde yapılabilmesi için canla başla çalışan  Çeltik Köyü Muhtarı Sezai Çoban açılış konuşmasını yaptı. Şenliğin içe tanıtımına katkı sağladığını belirten Çoban: “Çeltik Köyü Göktepe Yaylası Şenliğini bu yıl  üzücü olaylardan dolayı yeni format ile şenlik demokrasi bayramı olarak adlandırdık. Bu şenliğimize katkı veren Karabük Milletvekilimiz M.Ali Şahin’e, Karabük Valimiz Mehmet Aktaş’a, Yenice Kaymakamımız Oğuz Cem Murat’a , Belediye Başkanımız Zeki Çaylı’ya, Zonguldak Orman Bölge Müdürümüz Ahmet Sırrı Beşel ve orman teşkilatına, İl Genel Meclis Üyelerimiz eve emeği geçen herkese teşekkür ederim. Ayrıca şenliğimize katılılan yurt içi ve yurtdışında yaşayan Yeniceli ve tüm vatandaşlarımıza katılımlarından dolayı teşekkür ederim” dedi. Şenlik hakkında katılımcılara bilgi veren Çeltik Köyü Muhtarı Sezai Çoban Karabük Milletvekili M.Ali Şahin’den de istekte bulundu. Çoban Göktepe Yaylasında cep telefonlarının çekmediğini söyleyerek bu konuda Karabük M.Ali Şahin’den yardım istedi. Karabük Milletvekili  M.Ali Şahin’de konuyla ilgileneceğinin müjdesini verdi. Daha sonra ise Karabük Valisi  Mehmet Aktaş ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin birer konuşma yaparak halka hitap etti. Konuşmaların ardından Çeltik Köyü Muhtarı Sezai Çoban tarafından katılan protokole hediye takdim edildi. Daha sonra ise  halat, yoğurt, çuval ve yağlı güreş etkinlikleri yer aldı. Gençler ve çocuklar yarışmalara ilgi gösterirken dereceye girenlere ödülleri takdim edildi.

Son olarak ise Bolulu Ramazan Çelik ve Sevgi Petek konser vererek vatandaşlar eğlendi.

 

Diğer YENİCE GÜNDEMİ haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.