Bugün: 22.02.2019

Gurbetçiler kahvaltıda bir araya geldi

Gurbetçiler kahvaltıda bir araya geldi

Almanya'da yaşayan Karabüklü gurbetçiler, Yenice Şirinköy, Değirmenyanı ve Cihanbey Köyleri Derneği tarafından düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi. 20.11.2018 10:22

Dernek Başkanı Hüseyin Kurt, toplantı öncesi katılımlarından dolayı herkese teşekkür edip, dernek yönetim ve üyelerinden İsmail ve Kazım Çapaklı'nın babalarının vefatından duyduğu üzüntüyü dile getirdi.Gurbetçi ailelerle bir araya gelerek birlik ve beraberlik ruhunu yaşatmak için sık sık kahvaltı programlarında bir araya geldiklerini belirterek, “Katılımlarımız güzel ve aydın geleceğimize cesaretle katkı veriyor. Zaman zaman ayrı fikirlere sahip olmamıza rağmen, gurbetteki Şirinköy ve çevre köyleri mensupları olarak genç nesillerimizi daha eğlenceli organizasyonlarda buluşturmak için el ele vererek, buluşmaya davet ediyoruz Bizlerin buradan köylerimizde var olan sorunlara çözüm aramaya çalışmamız orada bulunan her bir akrabamızı umutlandırmaktadır. Köylerimizde su, yol, dere yatakları, sağlık ocağı, misafirhanelerin olmaması gibi sorunlar mevcut. Gelecek nesillerimize yaşanır, köylerimizin marka olmuş halini miras bırakmamız lazım” dedi.

Ayrıca dernek üyeleri Cihan Bostancı ve Barış Tolga Kurt, Necati Kabakçı tarafından Aralık ayı içerisinde, gurbetçilerle bir araya gelmek amacıyla eğlence programı çalışması yapılacağı da ifade edildi.

 

 

Diğer YENİCE GÜNDEMİ haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.