Bugün: 18.01.2019

İYİ PARTİ İLÇE KURUCU ÜYESİ TURGUT:

İYİ PARTİ İLÇE KURUCU ÜYESİ TURGUT:

“YENİCE-SANAYİ ARASI IŞIKLANDIRILMALIDIR” 09.01.2018 13:10

 

İYİ Parti kurucu üyesi Mehmet Turgut gazetemize yaptığı açıklamada; “Yenice-Sanayi arası ışıklandırılmalıdır” dedi.

Turgut, yazılı açıklamasında şunları söyledi; “Karayolları tarafından Yenice-Karabük Karayolu ışıklandırılmış ve halkımız tarafından memnuniyetle karşılanmıştır. Ne yazık ki; Belediye sınırları içerisinde bulunan Merkez, İsmetpaşa ve Atatürk mahallelerini içerisine alan, Uzunkum köprübaşından, Atatürk mahallesindeki Sanayi Sitesine kadar karayolu güzergahı ışıklandırılmamış, adete kaderine terkedilmiştir.

Bu yol güzergahında yerleşim yeri olduğu gibi, Jandarma ve Meslek Yüksekokulu, Öğrenci Yurdu ve Çok Programlı Anadolu Lisesi bulunmaktadır. Ayrıca insanlarımız bu yol güzergâhında spor amaçlı yürüyüşler yapmaktadırlar. 

İnsanlarımızın haklı ve önemli olan bu isteği mutlaka yerine getirilmeli ve bu güzergâh mutlaka ışıklandırılmalıdır. Yaklaşık iki kilometrelik bir mesafesi olan bu yolun ışıklandırılması, ekonomisi güçlü olan devletimize yüklü maliyet getirmeyeceği bir gerçektir.

Yenice Platformu olarak bu ışıklandırma talebi basın yoluyla gündeme getirilmesine rağmen ilgililerce dikkate alınmamaktadır.

Başta belediyemiz olmak üzere, İsmetpaşa ve Atatürk Mahallesi Muhtarlarımızın da bu önemli konuya duyarlı olmalarını istiyoruz.

Tüm kamuoyuna saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”

 

Diğer YENİCE GÜNDEMİ haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.