Bugün: 23.02.2019

Kırık :Katı Atık Bertaraf Tesisi ile ilgili müzakerelerde bulunduk

Kırık :Katı Atık Bertaraf Tesisi ile ilgili müzakerelerde bulunduk

“Ormanlarımız Çöp Olmasın” komite başkanı ve komite üyeleriyle vekillerimiz bir araya geldiler. Konuyu müzakere ettiler. Ardından da işadamlarımızla organize sanayi bölgesi hususunda istişarede bulunuldu.30.12.2016 13:03

 Belediye meclis üyemiz ve işadamımız Alim Örenli başkanlığında ağaç ürünleri üzerine ihtisaslaşmış Organize Sanayi Komitesi oluşturuldu. 26.12.2016 Tarihinde Bilim ve Teknoloji İl Müdürlüğü ve Ticaret ve Sanayi Odası’na ilk müracaatımızı yapmak suretiyle, önümüzdeki süreçte OSB çalışmalarını hızlandırarak Filyos Liman Projesinden Yenice’mize düşen payı inşallah alacağız.

        Ormanlarımız çöp olmasın komitesinin düzenlemiş olduğu ve ilçe başkanlarının katılımıyla gerçekleşen toplantıda Katı Atık Bertaraf Tesisi ile ilgili müzakerelerde bulunduk. Toplantı sonucunda, komiteye öncülük eden Yenice ve Yenice’nin Sesi Gazeteleri tarafından yurtiçinde ve yurt dışındaki benzer tesislerin incelenerek faydaları ve çevreye zararları konusunda araştırma yapılarak sonuçların görsel şekilde halka izah edilmesi, tesis için daha uygun bir yerin araştırılması ve bu yerin halkımıza ilan edilmesi, kamuoyunun bu yer için ikna edilmesi hususlarında mutabakat sağlandı. Bir sonraki toplantıya Yenice ve Yortan belediye başkanlarının da davet edilmesi kararlaştırıldı. Ak Parti Yenice İlçe Başkanı olarak Yenice için bir araya gelip ortak yolun bulunması hususunda gösterdikleri gayretlerinden dolayı komite başkanı Mustafa Akay’a ve komitenin değerli üyelerine, CHP, MHP, Saadet Partisi ve Demokrat Parti temsilcilerine çok teşekkür ediyorum. 

Diğer YENİCE GÜNDEMİ haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.