Bugün: 22.02.2019

Millet “Erdoğan” dedi

Millet “Erdoğan” dedi

24 Haziran seçimlerinde millet kararını verdi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dedi. Yine sonuçlara göre; TBMM'deki çoğunluğu Cumhur İttifakı elde etti. 26.06.2018 19:19

 

Millet sandığa gitti ve kararını verdi. Türkiye'nin yeni sisteminde ilk devlet Başkanı Recep Tayyip Erdoğan oldu. Cumhur İttifakı TBMM'deki çoğunluğu da ele geçirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan %52.5 civarında oyla büyük zafer kazandı.İŞTE CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN AÇIKLAMALARI

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan 24 Haziran seçim zaferi sonrası açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, “Ülkemize, milletimize hayırlı olsun. Bu Türk demokrasinin gücüdür. Millet yürütme ve yasama görevini verdi. Ülkemize, milletimize hayırlı olsun. Bu Türk demokrasinin gücüdür. Millet yürütme ve yasama görevini verdi. Tüm adayları tebrik ediyorum. Hiç kimsenin kendi başarısızlığını seçimlere bahane etmesin. Sandık güvenliği ve oy kullanma özgürlüğü, Türk demokrasinin gücünün ifadesidir.

Türkiye dünyaya demokrasi dersi vermiştir. Katılım oranı yüzde 90’a yakındır. Türkiye’nin bir demokrasi bayramı daha geride kalmıştır. Seçim sonuçları dolasıyla bizi arayan dost ve kardeş ülkelere şükranlarımı sunuyorum.

Milletimiz ülkemize bir istikamet belirlemiştir. Artık Meclisimizle beraber çok daha fazla çalışmalıyız.

Buradan tüm milletime verdiğim sözü bir kez daha söylemek istiyorum: Yaptığımız mücadele devam edecektir. Hiç kimsenin özgürlük alanını kısıtlama gelemeyecek. Milletimiz yeni sistemi faaliyete geçirdi.

Yeni sistem sonrası yapılacak değişiklikleri Meclis’imizle beraber yapacağız. Milletimizin bize verdiği yetkiyi namusumuz gibi bakacağız.

Türkiye’yi dünyanın en büyük 10. ekonomisi yapmak için durmayacağız. Türkiye’nin aydınlık geleceğine giden yolda hiç durmadan yürüyeceğiz.”

 

 

Diğer YENİCE GÜNDEMİ haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.