Bugün: 23.02.2019

Orkoop Bölge Birliği’nden Yenice’de Eğitim Semineri

Orkoop Bölge Birliği’nden Yenice’de Eğitim Semineri

ZONGULDAK-Bartın ve Karabük İl ve İlçeleri Orman Kooperatifleri Üst Birliği tarafından ilçemizde dün eğitim semineri düzenlendi. 06.12.2018 21:46

Yenice Orman İşletmesi Salonu’nda dün saat 10.30’da başlayan toplantıya, Zonguldak Orman Bölge Müdürü Zekeriya Beyazlı, Orkoop Genel Müdürü Erdem Kaplan, Orkoop MYB Müdürü M. Ünal Özdoğru, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Müdürü Erdal Baharoğlu, Tarım Orman ve İlçe Müdürü Hakan Yılmaz, Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü İşletme ve Pazarlama Şube Müdürü Mehmet Başkan, Yenice Orman İşletme Müdürü Serhat Sugeçti, Ak Parti Yenice İlçe Başkanı Yılmaz Kırık, Üst Birlik Başkanı Sabri Özgün, Kooperatif Başkan ve yöneticileri ile kooperatif üyeleri katıldı.

Açılış, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Üst Birlik Başkanı Sabri Özgün’ün seminerin açılış konuşmasını yaptı. Özgün; “Bugün burada yılda bir kez de olsa geleneksel hale getirdiğimiz eğitim seminerimiz için toplanmış bulunuyoruz. Bilindiği gibi, 11 Kasım 2018 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan tebliğe göre, bundan bölme ormanlarda çalışan orman köylülerimiz, 5 yıl süreyle uluslararası geçerliliği olan Mesleki Yeterlilik Belgesi’ni almak zorundalar. 11 Kasım 2019 tarihinden itibaren bu belgeyi almayan hiç bir kimse ormanlarda çalışamayacak. Bildiğiniz gibi, geçen yıl başlattığımız bu uygulama ile bazı orman köylülerimiz bu belgelerini almışlardı. Bu yıl bu sayıyı çoğaltmak için kurslarımız ve sınavlarımız devam edecek. Orman İşletmesi ile birlikte tesbit ettiğimize göre, Yenice’de bin 131 kişi ormanlarda çalışıyor. Bu kişiler mutlaka ve mutlaka bu belgeyi almak zorundalar. Ayrıca, bu gün bizleri burada yalnız bırakmayan Orman Genel Müdürümüze de teşekkür ediyoruz. Eğer bir talebiniz olursa sayın Bölge Müdürümüz sizlerin sorularını yanıtlayacaktır. Yeni kendisine teşekkür ediyorum. Yenice’de dikili satış olmayacağı konusunda bizlere söz verdi.” dedi.Daha sonra, söz alan Orman Bölge Müdürü Zekeriya Beyazlı’da; “Bugün burada sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Hepimizin ekmeği bu ormanlardan. Ben de bir köylü çocuğuyum. Kader bizi buralara getirdi. Sizlerle, şehirde lüks bir mekanda değil, ormanda, sayvanda birlikte olmaktan daha çok mutlu olurum. Sizlerle buralarda olmaktan mutlu olacağım. Sorunlarımız yok demiyorum. Bu sorunları hep birlikte aşacağız.” diyerek sözlerini tamamladı.Orkoop Genel Müdürü Erdem Kaplan’da eğitim semineri hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Toplantı, karşılıklı soru cevap şeklinde tamamlandıktan sonra sona erdi

Diğer YENİCE GÜNDEMİ haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.