Bugün: 18.01.2019

RIFAT KOCA AK PARTİDEN ADAY AYAYI

RIFAT KOCA AK PARTİDEN ADAY AYAYI

İLÇEMİZ işadamlarından Rıfat Koca, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimler için dün Ak Parti’den Belediye Başkan adaylığı için aday adaylığı müracaatında bulundu.09.11.2018 13:14


Koca, beraberinde partililer ve dostları ile Ak Parti Yenice İlçe Teşkilatı’na giderek aday adaylığı müracaatını İlçe Başkanı Yılmaz Kırık’a yaptı. Adaylık başvurusu sırasında Ak Parti İlçe Başkanı Yılmaz Kırık; “Yerel seçim atmosferine girmiş bulunuyoruz. Bu nedenle de partimizden aday olacakların müracaatları başladı. Dün ilk müracaatı Yortan Beldesi için Alaattin Islak arkadaşımız yaptı. Bugün de, burada Rıfat Koca abimiz aday adaylığı müracaatını yapıyor. Onun için burada toplandık. Aday adaylığı hayırlı olsun.” dedi.

Ak Parti’den Belediye Başkan aday adayı olan Rıfat Koca’da yaptığı konuşmada; “Yenice’mizin birlik ve beraberliğe ihtiyacı var. Bu birlik ve beraberliğin sağlanması, Yenice’mizin hizmetlerden faydalanması için bu göreve talip oldum. Hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

Ak Parti Belediye Başkan adayı Rıfat Koca Kimdir?

04.01.1959 yı­lın­da Ye­ni­ce’nin Bağ­ba­şı kö­yün­de doğdu. İlk ve or­ta­oku­lu Ye­ni­ce’de, Li­se­yi Zon­gul­dak’ta bi­tir­di. Dicle Üni­ver­si­te­si Alman Dili ve Ede­bi­ya­tı Bö­lü­mü­nü Di­yar­ba­kır­da bi­tir­di. Yük­se­ko­ku­lu bi­tir­dik­ten sonra, İzmir Bor­no­va’da kısa dönem as­ker­lik gö­re­vi­ni yaptı. 1971-1972 ve 1979-1980 yıl­la­rın­da birer yıl sü­rey­le Al­man­ya’da kaldı. Daha sonra il­çe­miz­de mar­ket iş­let­me­ci­li­ği ile ti­ca­re­te atıl­dı. Halen, il­çe­miz­de ku­yum­cu­luk ve ke­res­te ti­ca­re­ti yapan Rifat Koca, Ak Parti Ye­ni­ce İlçe Yö­ne­tim Ku­ru­lu Üyesi bayan Sa­fi­ye Koca ile evli.


Diğer YENİCE GÜNDEMİ haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.