Bugün: 23.02.2019

Vali Aktaş “YENİCE’YE HES KONUSU NETLEŞMİŞ DEĞİL”

Vali Aktaş “YENİCE’YE HES KONUSU NETLEŞMİŞ DEĞİL”

Karabük Valisi Mehmet Aktaş, Eflani Kaymakamı Seyfullah Ordueri ile birlikte Eflani ilçesinde inceleme ve ziyaretlerde bulundu. 10.01.2017 08:54

 

 

İlk olarak Eflani Devlet Hastanesinde incelemelerde bulunan Vali Aktaş, daha sonra İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Amirliğini ziyaret etti. İlçedeki asayiş durumu hakkında İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Rıfat Göktürk ve İlçe Emniyet Amir Vekili Yılmaz Balcı’dan bilgiler alan Vali Aktaş, Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul ve Karabük Gazeteciler ve İletişim Derneğinin basın mensupları için düzenlediği yemek organizasyonuna katıldı.

KARABÜK’TE GÜÇLÜ BİR MEDYA VAR

Barış Efe Parkında bulunan ve Eflani Belediyesine ait Sosyal Tesislerde düzenlenen etkinlikte konuşan Vali Mehmet Aktaş “Yaklaşık iki ay önce gerçekleştirmiş olduğumuz kahvaltı programında Karabük Gazeteciler ve İletişim Derneği Başkanı Osman Bey, bir sonraki toplantının Eflani’de yapılması teklif etmişti. Yoğun kar yağışı altında çok güzel bir program oldu. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününüzü de şimdiden tebrik ediyorum. Karabük ilimizde gerçekten güçlü bir medyamız var. İdare olarak biz basınımızdan büyük oranda memnunuz ve onlara müteşekkiriz. Haberleri hazırlarken birinci önceliklerinin Karabük’ün menfaatleri ve gelişmesi olduğuna inanıyoruz ve çok net bir şekilde görebiliyoruz. Gerçekten o anlamda ilimizde çok sorumlu bir basın-yayın anlayışı hâkim, hepinize yürekten teşekkür ediyorum. Ben geleli yaklaşık altı buçuk ay oldu, inşallah önümüzde daha uzun süreler olur ve el birliğiyle Karabük insanımızın yaşam kalitesini daha üst seviyelere çıkartmak, Karabük’e daha güzel hizmetlere vesile olmak için çalışmaya gayret ederiz. Sonuçta amacımız, insanımıza hizmet etmek.”dedi.

 

YENİCE’YE HES KONUSU NETLEŞMİŞ DEĞİL

 

Vali Mehmet Aktaş, toplantıda basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Aktaş bir gazetecinin Şeker Kanyonu’nda bulunan HES Projesi ile ilgili sorduğu soruya “2013 yılında Şimşir HES adı altında yaklaşık 5 megabaytlık HES Projesi için lisans alınmış ve projede plan yapılmış. Usulüne uygun olarak da İl Genel Meclisinden imar planı değişikliği talep edilmiş. İl Genel Meclisi ile ilgili kurum ve kuruluşların görüşlerinin alınması ve ondan sonra nihai kararın verilmesi yönünde bir karar belirlenmiş. O doğrultuda ilgili kurumların görüşleri de o zamanda gelmiş ama bir kuruluşun görüşü İl Genel Meclisine göre çok açık ve net olmadığı için bu konunun da açıklığa kavuşturulması için beklemiş ve nihai kararın ondan sonra verilmesi beklenmiş. Bu olayın üzerinden yaklaşık 2 sene geçmiş ve 2’nci bir görüşte gelmemiş, İl Genel Meclisimiz karar da almamış. İlgili firma geçtiğimiz haftalar içerisinde yeniden müracaat etti. Bu konunun tekrar değerlendirilmesini, olumlu veya olumsuz karar verilmesini istedi” şeklinde karşılık verdi.

 

 

43 KAMU ÇALIŞANI DAHA İHRAÇ EDİLDİ

Vali Mehmet Aktaş son Kanun Hükmündeki Kararnameler (KHK) ile Karabük’ten 43 kamu çalışanının daha ihraç edildiğini belirterek, “Son ihraçlarla birlikte Karabük ilimizde meslekten çıkarılan kamu personeli sayısı 458’e yükselmiştir. Bu sayı Karabük ölçeğindeki bir şehir için oldukça yüksektir” ifadelerine yer verdi.

 

BELEDİYE BAŞKANINA KATILMIYORUM

 

Bir gazetecinin ‘Belediye Başkanı Vergili’nin FETÖ ile ilgili açıklamalarını nasıl değerlendiriyorsunuz‘ şeklinde sorusuna, “Açıklamalarına katılmıyorum. Ancak 15 Temmuz gecesinden şu güne kadar Sayın Belediye Başkanımızın ortaya koyduğu performans takdire şayandır. Herkesin FETÖ temizliğine katkı sağlaması lazım. Bildiği ne varsa ilgili birimlerle paylaşarak devlete yardımcı olması lazım. Belediye Başkanımızın da bu yönde hareket etmek istediğini düşünüyorum. Ben bu vesile ile herkese ortak çağrı yapıyorum. FETÖ ile ilgili kimin ne bildiği varsa savcılık ve ilgili birimlere bildirsin” dedi.

 

Diğer YENİCE GÜNDEMİ haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.