Bugün: 19.02.2019

Yenice’nin Erasmus+ projeleri kabul edildi

Yenice’nin  Erasmus+ projeleri kabul edildi

Yenice İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve iki lisenin AB yurtdışı eğitim programına sunduğu projeleri Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edildi. 03.08.2018 07:14

 

 

  Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığına Erasmus + Ana Eylem 1 Okul Eğitimi Personel Hareketliliği (KA101) ve Mesleki Eğitim Öğrenci ve  Personel Hareketliliği (KA102) kapsamında Türkiye Ulusal Ajansına sunulan Yenice İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün “Okul Öncesi Eğitimde Reggio Emilia Yaklaşımı Kursuyla Eğitim Uygulamalarının Avrupa Birliği Boyutunda İncelenmesi”,  Yortan Çok Programlı Anadolu Lisesi’nin “Hasta Bakımı ve Dekübitüslü Hastada Yara Bakımı Uygulamaları”,  Yenice Çok Programlı Lisesinin  “Avrupa Ülkelerinde Kaynaştırma Eğitiminde Yenilikçi ve Başarılı Uygulamalar” ve  “Öğrencilerimizin Avrupa'da Montessori Stajı” projeleri ulusal  ajans tarafından kabul gördü. Kabul edilen projelerle ilgili Yenice İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Özden, yaptığı açıklamada, ilçede görev yapan öğretmenlerin ve mesleki eğitim gören öğrencilerin bu projeler kapsamında Avrupa’da kurs, staj ve iş başı eğitimlerine katılacaklarını belirtti.

  Projeler kapsamında öğretmen ve öğrencilerin Almanya, Slovenya ve İtalya’ya gideceğini belirten Özden; “Okullarımızda proje üretimine yönelik çalışmalara büyük önem veriyoruz. Önümüzdeki eğitim öğretim yılında okullarımızın tamamında çocuklarımızın ve öğretmenlerimizin proje yapmasına yönlendirilmesine destek vereceğiz.  Türkiye Ulusal Ajansı tarafından koordine edilen hibe programı proje başvurularında ilçemizden 4 projenin kabul edilmesinden büyük memnunluk duyduklarını ifade ederken, kabul edilen proje sayısının önümüzdeki yıllarda daha fazla olması için çaba göstereceğiz.Okullarımızın müdürleri Mahir Emre Doğuş’a, Adem Ünsal’a ve Nimet Dalda’ya başarılı çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum ve ayrıca proje çalışmaları kapsamında bizlere yoğun ilgisini ve desteğini esirgemeyen Kaymakamımız Muhammet Fatih Demirel’e teşekkür ederim.”dedi.

 

 

 

Diğer YENİCE GÜNDEMİ haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.