Bugün: 23.02.2019

YENİCE BİR OLDU BİRLİK OLDU

YENİCE BİR OLDU BİRLİK OLDU

Komiteden bir dizi ziyaret 27.12.2016 10:20

KAVAKLI Ormanlarında Katı Atık Bertaraf Tesisi kurulacağı haberleri üzerine  oluşturulan “Ormanlarımız Çöplük Olmasın” komitesi dün bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Edinilen bilgilere göre, Mustafa Akay, Mehmet Turgut, Muzaffer Şık, Muzaffer Eren, Tuncay Aslan, Sedat Çakıl, Fahri Elieyioğlu, Erdinç Dereli , Niyazi Çenesiz ve Naim Emdi’den oluşan komite üyeleri önce saat 12.00’de Valilik Makamında Vali Mehmet Aktaş’ı ziyaret ettiler. Heyet, Vali Mehmet Aktaş’a kurulacak tesisle ilgili kaygılarını  anlattı ve bu konuda imza kampanyası başlatacaklarını söyledi. Vali Mehmet Aktaş’da burada yapılacak tesisin doğaya zarar vermeyeceğini ve Yenice sınırları içinde olmadığını dile getirdi. Aktaş’a göre, ilgili tüm kuruluşlar tesisin buraya yapılmasına olumlu bakıyor.


Heyet daha sonra Karabük Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Metin Kaya ile yönetim kurulu üyesi Nurettin Acar’ı ziyaret etti. Burada da aynı kaygılarını dile getiren heyet kendilerine destek verilmesini istedi. Aynı heyet Karabük Haber Gazetesini de ziyaret ederek gazete yöneticileri  İsmail Akça ve Nimet Soylu’yla  görüş alışverişinde bulundu.

“Ormanlarımız Çöplük Olmasın” komitesinin bir başka ziyareti de Karabük’ten dünyaya  hitap eden BRTV oldu.  BRTV Genel Yayın Müdürü Osman Çetinkaya ve Haber Müdürü Nazan Yılmaz’la konu hakkında görüşen heyet   kamera karşısına geçti ve Karabüklülere hitaben kaygılarını dile getiren kısa bir konuşma yaptı.

Karabük Baro Başkanı Av. Rıdvan Erdoğan’da ziyaret edilenler arasındaydı. Komite Baro Tesislerinde ziyaret ettiği Baro Başkanı Rıdvan Erdoğan’dan gelecekte ortaya çıkabilecek hukuki konularda yardımcı olunmasını istedi.

Heyet Yenice’de de ziyaretlerde bulundu. Yenice’de ilk ziyaret edilen yer Belediye Başkanlığı oldu. Belediye Başkanı Zeki Çaylı ile bir süre görüşen ve kaygılarını dile getiren heyet ardından Yortan Belediye Başkanı Yılmaz Tiryaki’yi ziyaret etti. Yortan Belediye Başkanı Yılmaz Tiryaki’yi ziyarete komiteye daha sonra  alınan Yüksekokul Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Aycan Telli’de katıldı.

Oluşturulan heyetin önümüzdeki günlerde Karabük Milletvekilleri M.Ali Şahin ve Burhanettin Uysal’a Çevre Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan’ı da ziyaret edeceği öğrenildi.


Heyet şehrin belli yerlerine asılmak üzere pankart  siparişi  verdiği, işyerlerine yapıştırılmak üzere afişler hazırlattığı da gelen bilgiler arasında.

Ankara temasları sonrasında Yenice’de imza kampanyasına başlanacağı da vurgulandı.

Komitede bulunan Yusuf Onur çıkarılarak, Yüksekokul Yaptırma Derneği Başkanı Aycan Telli ve Emekliler Derneği Başkanı Nuri Uzunkara komiteye alındı.

 

Diğer YENİCE GÜNDEMİ haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.