Bugün: 18.01.2019

YENİCE PLATFORMU SİYASİLERLE BİR ARAYA GELDİ

YENİCE PLATFORMU SİYASİLERLE BİR ARAYA GELDİ

SİYASETÜSTÜ bir anlayışla Yenice'nin sorunlarını gündeme taşıma ve çözümleri konusunda katkı sağlama amacıyla kurulan Yenice Platformu salı günü akşamı siyasilerle bir araya geldi. 08.11.2018 22:03

 

Yenice Platformu, Şeker Kanyonu'ndaki HES olayıyla ilgili son gelişmelerle ilgili siyasilere bilgi verdi ve bundan sonraki süreçte yapılacak çalışmalara katkı istedi.

Siyasilerle yapılan toplantıda, İl Genel Meclisi Üyesi Ergün Özgün'de açıklayıcı bilgiler verdi. Siyasiler de yapılacak çalışmalarla ilgili görüşlerini açıkladılar ve platformun  faaliyetlerini desteklediklerini bildirdiler.

Yenice Platformu tarafından hazırlanan bilimsel raporun da Yenice'de imzaya açılması, imzalar tamamlandıktan sonra Ankara'ya gidilerek milletvekillerinin de imzasının alınarak  ilgili birimlere iletilmesi kararı alındı. Geçtiğimiz cumartesi günü Orman İşletmesi'nde yapılan toplantıda konu milletvekillerine iletilmişti. Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy metni burada imzalamıştı. Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş ise inceleyip imzalayacaklarını beyan etmişlerdi. Güneş ve Ünal, metni Ankara'da imzalayacakları bilgisini ulaştırdılar.

Salı günü yapılan toplantıya; Mustafa Akay, Ergün Özgün, Sertaş Karakaş, Fahri Elieyioğlu, İsmail Kirenli, Hüseyin Acar, Yılmaz Kırık, Muzaffer Şık, Sadık Ünal, Tahsin Karaaslan,  Mehmet Turgut, Muhittin Korkmaz, İsmet Cebecioğlu, Orhan Karakaş,  Murat Çenesiz,  Ahmet Odabaş ve Cevdet Abaoğlu katıldılar.

 

Diğer YENİCE GÜNDEMİ haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.