Bugün: 23.02.2019

KARABÜK GÜNLERİ

KARABÜK GÜNLERİ

KARABÜK GÜNLERİ

 

 

Geçtiğimiz günlerde Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen

“ Karabük Günleri ” gerçekten Karabük ve ilçeleri adına paha biçilmez bir tanıtım fırsatı oldu. Yenice, Safranbolu, Eskipazar, Eflani, Ovacık ilçeleri tarihi, doğal güzellik leri ve yöreye özgü tatları ile oradaydılar. Siyasiler, Bürokratlar ve İş Adamlarıyla Ankara’ya tabiri caiz ise resmen çıkartma yapıldı. Öncelikle organizatörleri ve emeği geçenleri kutluyorum.

Ayrıca tebrik etmek istediğim ve kutlamak istediğim bazı emekçiler var. Yenice Orman İşletme Müdürü Şevket Eraslan Bey ile çalışma arkadaşları ve Adem Ören el ele vermişler. Ormanları ile ünlü Yenice’miz de güzel bir kompozisyon oluşturarak, fuarın bahçesinde ormanlar­dan para nasıl kazanılırı ortaya koyan güzel bir stant açmışlar. Fuarın en göz­de standı, orman kompozisyonu olan bu stanttı. Çünkü büyük şehirlerde rastlamanın milyonda sıfır olduğu bir or­tam yaratılmıştı.

Yıllardır dinlediğimiz Safranbolu ve tarih sloganları Karabük ve diğer ilçeleri hep geride bırakmıştı. Ama bu sefer öyle olmadı. Bu sefer insanlar orada Yenice ve Yenice’liyi konuştular.

Çünkü Yenice Orman İşletmesi ve Tır Köyü Kooperatif Başkanı Adem Ören güzel bir kompozisyonla insanların ilgisini çekmeyi başardılar. Şahsen gurur duydum.

İlçemizin tanıtımı çok zor olmasa gerek !

Çünkü Yenice’de var olan doğa, Türkiye’nin neredeyse hiçbir yerinde yok. İlçemize orman sevenleri, doğacıları ve hat da tanıtımın kolay olduğu Off-Road tutkunlarını çekebilirsek bu iş tamamdır.

İnsanların Yenice’yi bilmeleri, görmelerini sağlamalıyız.

Fuar sayesinde bir kez daha anlaşıldı ki bu tür fuarlara Yenice çok ama çok büyük çap­ta katılmalıdır. Bu tür fuarlar, ilçe tanıtımına önemli ölçüde katkı sağlamaktadır.Ankara’daki Karabük Günlerinde, Yenice Belediyesi de üzerine düşeni fazlasıyla yapmıştır.

Emeği geçenleri kutluyorum.

Sandalye Fabrikası

 

Şu an duygularımı yazmakta çok zorlandığım bir aşamadayım. Çocukluk arkadaşım ve dostum Aytaş Karakaş’ın daveti üzerine Çaycuma’ya iş yerlerini ziyarete gittim. Ali Karakaş abimi zaten İlçemizdeki atölyelerinde zaman zaman ziyaret ederdim. Ama bu sefer durum çok farklıydı.

Ali Karakaş abi Yenice’de sandalye üreti­mine başlamış oğulları Aytaş, Sertaş ve Güntaş ile el ele vermişti. Daha sonra çeşitli nedenlerden dolayı Çaycuma’ya iş yerlerini taşıdılar. Normal bir atölyeden şu anda Çaycuma’da organize sanayinde 50 kişiden fazla personeli bulunan bir fabrika olmuşlar. Gururumu anlatamam.

İlçemizin işsizlikten çok çektiği bir ortam­da, Yenice’mizden çıkan dostlarımız dünya­ya sandalye satar olmuşlar. Bu fabrikayı Yenice’ye taşıyın diye çok dil döktüm. Bu iş yeri Yenice’mizdeki işsizlere , iş kaynağı olacaktır. Çünkü Sandalye Fabrikası, kendi ni aşmış yurt dışına, Türkiye’nin her yerine sandalye satan bir firma olmuş.

Ben özel davetli olarak gittiğim halde Aytaş ve Sertaş ile bir saat sonra zor görüşebildim. Bursa ve diğer

illerden gelen müşterileri vardı.

Sandalye Fabrikasının İlçemize tekrar geri dönmesini canı gönülden diliyorum.

İlçemizin yetiştirdiği değerlerin tekrar

ilçemize yatırım yapabilmesi dileklerimle.

 

Sağlıkla kalın

  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 3030